Карираното повторно е во мода: 8 идеи за перфектен стајлинг! (ФОТО)

Карираниот дезен на голема врата се врати оваа сезона и освои многу дами. Овој принт секој аутфит ќе го направи интересен и весел.

Љубителите на модата го дочекаа со воодушевување и подготвени се да го комбинираат во секојдневниот стајлинг. Ви претставуваме неколку предлози како можете да го носите.

Карираниот мантил ќе го освежи секој стајлинг и ќе му даде интересна нота. Облечете бело од глава до пети и со таа комбинација додадете мантил со кариран дезен. За момент ќе имате одличен аутфит.

Фустанот на прерамки со црна ролка е одлична идеја.

Карираните фустани и чизмите се ненадминлива класика.

Карираниот елек е одличен избор.

Целосните комплети се одлични, а кога се карирани уште поодлични.

профимедиа

Фармерките и карираното сако се одличен избор за поопуштените прилики.

И Наоми Кембел е љубител на овој принт.

профимедиа

 

Слични објави

Проверена модна формула за сите генерации: Овој стајлинг никогаш нема да излезе од мода! (ФОТО)

Еспресо

Ова е вистинскиот начин како да користите спреј за коса!

Еспресо

Толку скапо, а сепак не ѝ чини: Меланија Трамп во прекроено здолниште од 7000 евра (ФОТО)

Еспресо

ЗБОГУМ ШТИКЛИ: Патиките го добиваат заслуженото место на тронот

Igor

Приказни од ЗЛОСТАВУВАНИ ЖЕНИ кои го шокираа БАЛКАНОТ: Професор заклучил ученичка во кабинет, па почнал со своите БОЛНИ дејствија

Еспресо

Без хемикалии: Супер трик со чија помош вашата рерна ќе блеска (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

петнаесет − 1 =

Слични објави

Фризерите го открија најдобриот трик за волумен на косата

Еспресо

Што се крие во шолјата за кафе?

Igor

Модел на панталони кој станува се попопуларен: Во нив секоја фигура изгледа повитко! (ФОТО)

Еспресо

Наши миленици: АРИ и ЛУНА

Еспресо

Славните дами на „Златен глобус“ една фризура ја стилизираа на шест начини (ФОТО)

Еспресо

Емилија Кларк како модна инспирација (ФОТО)

Igor