Како Италијанките се облекуваат на есен: Учете од најдобрите! (ФОТО)

За нив да се биде дама е правило број еден…

Како што Французинките го носат својот лежерен стил неоптеретувачки, така и Италијанките на себе ги ставаат сите луксузни парчиња кои ги имаат и шетаат во нив како да станува збор за некоја сосема обична облека.

Ова се жени кои се пораснати со познатите модни брендови и врвната кожна галантерија, па не е ни чудо што успеваат секогаш да изгледаат тип топ средено, погледнете и учете од најдобрите.

Женственоста и понатака е број еден, па ретко ќе забележите спортски детали. Се ценат фустаните, бундите, добрата јакна, сукњите и нормално скапите додатоци кои само ја надополнуваат комбинцијата…

View this post on Instagram

View for today ❤️🇮🇹

A post shared by Valentina Ferragni (@valentinaferragni) on

View this post on Instagram

Paris, I can’t get enough of you 🇫🇷💕

A post shared by Valentina Ferragni (@valentinaferragni) on

View this post on Instagram

🥰 🇫🇷

A post shared by Chiara Nasti (@nastilove) on

View this post on Instagram

Sunniest day in Milan 🥰

A post shared by Veronica (@veronicaferraro) on

View this post on Instagram

Busy days. @mango #mangogirls adv

A post shared by Erika Boldrin (@erika_boldrin) on

View this post on Instagram

BIRTHDAY BABE look 🎂🎂🎂🎂

A post shared by Veronica (@veronicaferraro) on

View this post on Instagram

Just landed in Milan @toryburch #toryburch adv

A post shared by Erika Boldrin (@erika_boldrin) on

Слични објави

Која е разликата меѓу парфем, тоалетна и колонска вода?

Еспресо

Џејсон Момоа го нападнаа поради тоа што и го прави на мечката: „Тоа е злоставување“ (ВИДЕО)

Igor

СЕЗОНА НА БАГРЕМ: Направете сируп кој лечи повеќе заболувања (РЕЦЕПТ)

Igor

7 трикови со кои ЗАГАРАНТИРАНО ќе го привлечете машкото внимание!

Igor

Милена Антовска Станковска: Не поднесувам нападни и наметливи жени

Еспресо

Насмевка од милион долари и едноставен аутфит: Џулија Робертс блеска и во опуштено издание (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

5 × 5 =

Слични објави

Почина учителката обвинета за силување ученик за кого подоцна се омажи (ВИДЕО)

Еспресо

Актерката ужива да го менува својот изглед! Ќе ве воодушеви новата боја на косата на Мила Кунис! (ФОТО)

Еспресо

Манeкенката ја изгуби битката со болеста: Почина во 30-та година од животот

Слободен печат

Ве нервираат стриите на кожата: Еве како да ги направите помалку видливи

Еспресо

ПМС. Приказна за лицемерието и предавството

jasmina.kantardzieva

И Џенифер Лопез може да згреши: Овој фустан ни нејзе не ѝ стои добро (ФОТО)

Igor