Ирина Шајк ги остави без здив фановите со новата објава на Инстаграм

Познатата руска убавица Ирина Шајк поради пандемијата на коронавирус изминативе месеци ги помина во нејзиниот дом во Менхетн, Њујорк.

Едни од најпосакуваните мажи денес, како што се португалската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо и холивудскиот заводник Бредли Купер „паднаа“ на нејзината убавина изминативе години.

Последниве месеци Ирина беше видена со 34-годишниот трговец со уметнички дела, Витo Шанелб.

Како и многу колеги од модните писти, Ирина Шајк одлучи да го помине летниот годишен одмор на засега непозната егзотична локација – но, фановите на Инстаграм можеа да ја видат со заводлива фотографија во костим за капење.

Ирина одлучи да го истакне своето тело со едноделен костим за капење од американскиот бренд Good American, чиј коосновач е познатата реалити ѕвезда Клои Кардашијан. Изгледот го заокружи со голем сламен шешир.

Со изборот на овој леопард-модел на костим за капење, 34-годишната руска манекенка докажа дека ги следи тековните модни трендови.

Како што открива глобалниот моден пребарувач „Лист“, во последните недели се забележува значително зголемување на побарувачката од модните купувачи за модели и бикини украсени со животински принтови. Побарувачката за нив пораснала за 66 проценти.

Слични објави

Меган загрижена и бесна: Принцот Хари скрушум излегува навечер и пие со Адел

Еспресо

Што е јапонски маникир и зошто морате да го пробате?

Еспресо

Оваа тинејџерка стана првиот модел на „Gucci“ со Даунов синдром (ФОТО)

Еспресо

Ева Мендез: Фигурата ја довела до совршенство, но не и чувството за мода (ФОТО)

Igor

Домаќински муабети: Трикови кои мора да ги знае секоја домаќинка – Како правилно се соли храната?

Еспресо

Зимска маска од портокал за здрава и блескава кожа

Еспресо

Остави Коментар

3 + 7 =

Слични објави

Сите полудеа по овој тренд! (ФОТО)

Еспресо

Дали сте доволно храбри за овој тренд? Мажите сигурно ќе бидат воодушевени (ФОТО)

Igor

Леопард парчињата тренди засекогаш (ФОТО)

Igor

Љубовните бродоломи на Џим Кери: Таа беше мојата последната голема љубов!

Еспресо

Пролетен фустан број 1: За секоја пригода и за секоја жена!

Igor

Хороскоп за 23 јули, четврток – Љубовта е околу вас, отворете ги широко очите!

Еспресо