И коронавирусот е добра прилика за заработка: Ким Кардашијан лансираше линија маски за лице

Ким Кардашијан лансираше линија немедицински маски за лице, кои се распродадени во рекорден рок.

Маските се дизајнирани за носење во текот на целиот ден и наменети за повеќекратна употреба.

Како што пренесува CNN, овие маски се проѕирни и растегливи.

Кардашијан на Твитер објави дека колекцијата е распродадена само неколку часа по лансирањето.

„Работиме со партнерот во Лос Анџелес за побрзо да произведеме уште“, напиша Кардашијан.

Instagram

Слични објави

Толку ги зголемила градите што едвај ги носи, а се започнало после разводот (ФОТО)

Еспресо

Дневен хороскоп за ден 19.01.2020: Овните ќе имаат поволен ден во љубовта и можна е веридба, а Бикот го гони вината.

Еспресо

Цеца одговорила на прозивките дека му ги мести мечевите на Вељко

Слободен Печат

Костимот за капење кој го обожаваат славните дами совршено ги покрива недостатоците (ФОТО)

Еспресо

Почина легендата на џез музиката: Саксафонистот Ману Дибанго ја загуби битката со коронавирусот

Еспресо

ХАОС ВО ЗАДРУГА: Анабела физички го нападна момчето на нејзината ќерка Луна! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

9 + четири =

Слични објави

Били Ајлиш откри зошто повеќе не ги чита коментарите на социјалните мрежи

Еспресо

Дневен хороскоп за 27.02.2020: Ракот ќе пронајде компромис со саканата личност, а Рибите ќе бидат изненадени од партнерот

Еспресо

Ријана изгледа фантастично и со неколку килограми вишок (ФОТО)

Еспресо

Оваа ноќна мора нека биде позади нас: Карлеуша му упати поддршка на Ѓорѓе Давид кој заболе од корона! (ФОТО)

Васко Спасоски

Македонката Мими Јовановска растури на сцената на Гранд – Жирито на нозе, публиката во солзи (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Оскарите поминаа, а за нејзиниот фустан уште се зборува: Ова со сигурност не е добитна комбинација! (ФОТО)

Еспресо