Хит фризура за летото: Кратката коса е повторно во мода (ФОТО)

Ова лето ќе го означи враќањето на лоб, боб и пикси фризурите…

Има ли подобро време за промена на фризурата од летото?

Скратувањето на косата го излуде Холивуд, а познатите холивудски фризери кажаа дека трендот на кратки фризури допрва треба да се очекува.

Бидете одважни, направете промена! Изберете пикси или боб, шишки или прамени, локни или бранови.

Познатите глумици го најавија повратот на кратката коса на неодамна одржаниот настан Мет Гала. Доколку веќе се предомислувате, овде можете да најдете некоја идеја.

View this post on Instagram

Ella Balinska Credit: Getty #metgala2019 #metgala

A post shared by Met Gala (@themetgalaofficial) on

View this post on Instagram

And it begins.. #tiff

A post shared by @ margotrobbie on

Слични објави

Алесандра Амброзио ја диктира модата: Овој фустан ќе биде летен тренд број 1! (ФОТО)

Еспресо

Не ги стискајте поткожните мозолчиња, можете да си направите голем проблем!

Igor

Јадете барем една порција салата дневно: Здравите навики се многу важни!

Еспресо

Ријана е добитничка на престижната награда NAACP (ФОТО)

Еспресо

ПМС: 10 причини зошто е прекрасно да се биде жена, а има и уште…  

jasmina.kantardzieva

Оваа билка мора да ја имате дома: Го чисти воздухот од секакво загадување

Igor

Остави Коментар

3 + тринаесет =

Слични објави

Најдобриот лек за бактерија во желудникот: Кога ќе го изедете ОВА ќе ја уништите МНОГУ БРЗО!

Igor

Кога ќе ги внесете овие билки во домот, внесувате и здравје: Еве зошто секој дом треба да ги има!

Еспресо

Сите полудеа по овој тренд! (ФОТО)

Еспресо

За анонимна клиентка од Абу Даби направено е чудо од венчаница: На неа има преку 200.000 „Сваровски“ кристали! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Џорџо Армани има големо срце: Донираше 1.4 милиони долари, но погледнете што направи дополнително во борбата против коронавирусот!

Васко Спасоски

Ева Лонгорија во МОДЕЛ НА ПАНТОЛОНИ кои ќе ја одбележат есенската и зимската сезона (ФОТО)

Igor