Голи сандали: Ова е најголемиот моден тренд за ова лето! (ФОТО)

Овие сандали се многу елегантни, но не и многу практични…

Британскиот „Vogue“ веќе ги нарече најголемиот тренд за летото 2019, кога станува збор за обувките, но дали „голите“ сандали навистина ќе имаат толкава популарност?

Таканаречените голи сандали се препознатливи по минималистичкиот дизајн и тенките ременчиња, а во оваа категорија можеме да ги сместиме сите модели со отворени прсти и пета, независно од висината на штиклите со неколку тенки ременчиња кои ја придржуваат ногата при одење.

Иако се многу убави, голите сандали всушност не се функционални, па постојат и оние кои се сомневаат во нивната доминација во наредните месеци.

Ви се допаѓаат ли и на вас?

Слични објави

Брижит Макрон ги воодушеви модните критичари – Вака се облекува вистинска дама! (ФОТО)

Еспресо

Направете сами домашна крема од невен која ги лекува проширените вени и хемороидите (РЕЦЕПТ)

Igor

Една од најпознатите светски манекенки покажа интересен талент во емисија (ВИДЕО)

Igor

Ѕвездите блескаа на црвениот тепих: Хуманитарна вечера за заболените од ХИВ (ГАЛЕРИЈА)

Igor

НАЈЛЕСЕН РЕЦЕПТ за бела пита од макарони

Igor

Овие работи жените не сакаат да ги делат ниту со своите партнери

Слободен печат

Остави Коментар

5 × четири =

Слични објави

Јадете барем една порција салата дневно: Здравите навики се многу важни!

Еспресо

Неодоливо вкусно: Полнето пилешко со спанаќ и фета сирење (РЕЦЕПТ)

Еспресо

Лесно и бесплатно ѓубриво за било која билка (ВИДЕО)

Igor

5 продукти кои НИКАКО не смеете да ги ставате во микробранова: Јајцето може да ви ЕКСПЛОДИРА, од оризот да добиете ТРУЕЊЕ

Igor

Моден дебакл: Хајди Клум на мета на потсмев поради својот изглед! (ФОТО)

Анита Митровска

Модната колекција на Divaio пролет-лето 2019, наменета за мажи со стил

Igor