Голи нозе, мини-фустан, впечатлива боја… Брижит Макрон во комбинација која малку жени би се осмелиле да ја носат (ФОТО)

Првата дама на Франција, Брижит Макрон, на почетокот на овој месец во Елисејската палата беше домаќинка на сопругата на аргентинскиот претседател Фабиол Јанез.

Profimedia

Избраничката на Емануел Макрон за оваа прилика одбра повеќе од интересна модна комбинација, со која успеа да разбие неколку табуа.

Првото изненадување кое првата дама на Франција им го приреди на обожавателите на нејзиниот стил е тоа што одбра фустан и капут во идентична боја, а следното е нијансата што ја избрала.

Profimedia

Се работи за ефектната виолетова боја, која остава силен впечаток, а овој несекојдневен комплет е со потпис на „Луј Витон“, една од модните куќи чии модели Брижит Макрон претпочита да ги носи.

Другото изненадување е одлуката на Брижит Макрон, која и покрај тоа што е февруари, решила да не облече хулахопки.

Голи нозе, мини-фустан, впечатлива боја… Сето тоа е нешто што многу жени не би се осмелиле или не би знаеле да го носат, но се работи за секогаш храбрата и самоуверена Брижит Макрон.

Profimedia

Слични објави

Им пркоси на критичарите: Џесика Алба во сандали од кои жените не се одвојуваат! (ФОТО)

Igor

Нов потрес во кралското семејство: Таткото на Меган Маркл ќе сведочи против неа на суд!

Еспресо

Спилберг се откажа: Повеќе нема да биде режисер на франшизата „Индијана Џонс“!

Еспресо

Зоран Заев: Јадам што има во фрижидерот, паштета, салама, виршли, не знам да зготвам ништо! (ФОТО)

Васко Спасоски

Четири години без Маџгаљ: Пријателите направија песна во негова чест која ќе ве расплаче! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ова е најдобрата песна за изминатата година: Дали ви се допаѓа? (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

единаесет − четири =

Слични објави

Српската манекенка која ја поврзуваа со проституција уживала на роденденот на Нејмар (ФОТО)

Васко Спасоски

Хороскоп за 03 февруари – Погледнете што ве очекува овој понеделник!

Еспресо

Карлеуша во стилот на Џенифер Лопез: Пејачката во секси издание повторно го привлече вниманието кај јавноста (ФОТО)

Еспресо

Иако не е номинирана во ниту една категорија, Били Ајлиш ќе има СПЕЦИЈАЛЕН НАСТАП на доделувањето на Оскарите

Еспресо

Горди сме на нашиот мал Пикасо – Ана Ивановиќ објави емотивна семејна слика од својот дом (ФОТО)

Еспресо

Се огласи полубратот на Меган Маркл: Последната желба на татко ни е да го види својот внук Арчи!

Еспресо