Фустан кој ги брише годините: Луси Лу (50) заблеска како никогаш досега (ФОТО)

Сите погледи беа завртени кон оваа актерка која буквално со својот екстравагантен фустан блескаше на црвениот тепих.

Во текот на вчерашното доделување на Тони наградите, актерката Луси Лу (50) привлече најмногу погледи и тоа благодарение на неверојатно прекрасниот фустан со виолетова боја.

Овој бајковит фустан со длабоко деколте и неколку резови ја подмлади актерката за минимум 10 години.

profimedia

Луси Лу носеше обетки од жад, а во рацете држеше торбичка со иста боја. На лицето имаше минимална шминка, а долгата црна коса и беше префрлена наназад откривајќи и го лицето.

Слични објави

Колку често треба да ја перете постелнината?

Igor

Кога ќе зачекорат на црвениот тепих сите погледи се вперени во нив: Тие се стилски најскладен пар! (ФОТО)

Еспресо

Препознајте го малиот гениј: Овие знаци откриваат дека детето е натпросечно интелигентно

Еспресо

Истите фустани на девериците се РИМСКА ТРАДИЦИЈА, а причината за тоа е малку морничава

Igor

Модна доминација на кралицата Ранија: Деловен стајлинг кој добро и стои на секоја жена! (ФОТО)

Еспресо

Оваа пролетна билка е вистинска ризница за здравјето

Igor

Остави Коментар

15 + 2 =

Слични објави

ДЕВОЈКАВА ги носи сите есенски трендови на себе, инспирирајте се!

Igor

Како да ги смирите вознемирените деца во изолација или карантин?

Еспресо

НЕ ИМ Е ЛЕСНО НА МАЖИТЕ: Од овие машки личности вашето момче навистина се плаши

Igor

Суеверие кое никому не му штети: Намирници што треба да ги јадете на 1 јануари за да уживате во изобилие

Слободен печат

Импресивни колекции од чевли на познатите дами! (ФОТО)

Igor

На денешен ден родена е Ава Гарднер: Животот полн со интриги на најфаталната жена од златната доба на Холивуд

Слободен Печат