Ефикасни вежби: Како подбрадокот засекогаш да исчезне? (ВИДЕО)

Доколку и вие мачите мака со подбрадокот, постои начин како да сеослободите од него. Редовното изведување на овие вежби кои ги стимулираат вратните мускули ќе направи вишокот на кожата да исчезне.

Постојат неколку работи кои можат да придонесат за создавање на подбрадок. Главниот е прекумерната тежина, а другиот е неактивниот начин на живот. Мускулите кои не се користат доволно често започнуваат да го губат тонусот, а тоа ги вклучува и мускулите кои се наоѓаат под виличната коска. Исто така, како што старееме, кожата ја губи еластичноста, што доведува до опуштање на кожата.

Не е важно како сте го добиле, она што е важно е како да го загубите, а можете. Како и сите останати мускули на телото, можете да ги вежбате и оние на лицето. Со редовно вежбање можете да се ослободите од опуштените мускули и непријатната кесичка која ви виси под брадата.

Во видеото се прикажани вежби кои ќе ви помогнат во тоа, а кои е потребно да ги изведувате само 20 минути дневно. Исто така е важно да пиете многу вода и да ја намалите количината на сол која ја внесувате во организмот.

https://www.youtube.com/watch?v=QZkEdPotnDE

 

Слични објави

Тренинг креиран посебно за жените во 50-те: Со овие вежби ќе ја доведете линијата до совршенство! (ВИДЕО)

Еспресо

Ноктите сушете ги со фен, постои добра причина за тоа!

Еспресо

Стилот на штедливата Кејт Мидлтон сите сакаат да го копираат: Цветен фустан и чевли од кои не се одвојува веќе четврто лето! (ФОТО)

Igor

Селена Гомез блескаше во интересна креација: Со оваа боја нема грешка, одлично им стои на сите (ФОТО)

Igor

Хајди Клум ќе ви објасни како се носи ТЕКСАС од глава до пети (ФОТО)

Igor

На прагот на 40-те исфрлете го ова од вашиот несесер!

Еспресо

Остави Коментар

3 × три =

Слични објави

Стилизирани на овој начин, бермудите можете да ги носите насекаде: Елегантни и шик за секоја прилика! (ФОТО)

Еспресо

Блуза која ќе го одбележи крајот на летото и почетокот на есента: Хит модел кој одговара на се (ФОТО)

Igor

Шарлиз Терон стана мамец за погледи: Едноставниот фустан го зачини со неочекуван додаток (ФОТО)

Слободен Печат

Вака изгледа кога Ели Саб ќе ја дизајнира венчаницата за својата снаа (ФОТО)

Igor

Неочекувано, но во нејзин стил: ВИКТОРИЈА БЕКАМ во цветно издание ја „донесе“ пролетта во Њујорк (ФОТО)

Igor

Латино дивата повторно брилира: И со ролка на себе мами погледи! (ФОТО)

Igor