Единствениот моден стил на АНА БРНАБИЌ: Дали сте го забележиле овој детаљ?

Српската премиерка Ана Брнабиќ има единствен моден стил од кој не се откажува.

Profimedia

Како повеќето жени кои се трудат во текот на денот да завршат што е можно повеќе работи, и Брнабиќ најчесто облекува панталони и сакоа со различни шари и рамни чевли со врвки.

Profimedia

Но премиерката покажала неколку „цаки“ кои ја разликуваат од другите, а кои на прв поглед не се забележуваат.

Profimedia

Брнабиќ на дното на ракавите на кошулата има свои иницијали, извезен монограм. Едноставно, но и единствено.

Twitter

 

Таа најчесто носи рамни сиви чевли, а без кошула скоро и да не излегува, но понекогаш знае и да изненади.

Premijerka Ana Brnabić i dr Milica Đurđić
Ras Srbija
Ras Srbija
Profimedia
Profimedia

И вчера при посетата на Македонија, Брнабиќ беше во костум со риги и панталони, розова кошула и бордо чевли.

Фото: Слободен печат/Арбнора Мемети

Слични објави

Мајли Сајрус е бремена: Го направи тоа за инает на поранешниот сопруг!

Еспресо

ШОКАНТНА фотографија со лого на нафтена компанија прикажува силување на малолетната Грета Тунберг (ФОТО)

Еспресо

Еве како изгледаа почетоците на убавата Софија Вергара (ВИДЕО)

Еспресо

Ноле како мало дете: Погледнете што му правеше на заспаниот Горан Иванишевиќ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Листа од 10 филмови кои ќе ви помогнат да се чувствувате подобро во домашниот карантин! (ВИДЕО)

Еспресо

Пејачката Елена Велевска е горда мајка: Нејзините три деца снимија заедничка песна, синот Марко рапува! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

4 − 3 =

Слични објави

Принцот Чарлс не сакаше да се ракува, па стана главна тема во јавноста! Еве што направи тој! (ВИДЕО)

Еспресо

Тој е сон на секоја жена, а манекенката го „шутна“: Џиџи Хадид и Тајлер Камерон раскинаа (ФОТО)

Igor

Прво ја изневери, а пред девет дена се прошетаа како среќно семејство! Сега актерката се појави без прстен на рака! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како да се намали желбата за јадење благо

Еспресо

Кардашијанките како Јинг и Јанг: Се соблекоа покрај базенот, ги истакнаа задниците и побараа милиони лајкови (ФОТО)

Еспресо

Актерка ЌЕ ЧИСТИ ТОАЛЕТИ во затвор: Се срами од своето дело и ќе ја издржи казната

Igor