Џенифер Лопез е МОДНАТА ИКОНА за 2019 (ФОТО)

Доделувањето на наградите CFDA е еден од најголемите настани во календарот на модната индустрија.

Оваа година настанот по вторпат се одржа во Бруклинскиот музеј, каде што се собраа голем број славни луѓе од светот на модата и шоу-бизнисот.

Наградата за модна икона ја доби Џенифер Лопез, а во продолжение видете некои од најимпресивните фустани што ја обележаа вечерта.

Емили Ратајковски
Емили Ратајковски/Profimedia
Бебе Реџа/Profimedia
Брук Шилдс
Брук Шилдс/Profimedia
Хајди Клум/Profimedia
Камила Морон
Камила Морон/Profimedia
Бела Хадид/Profimedia

 

 

Слични објави

Домашен трик кој ќе ви ги избрише темните кругови околу очите за само 15 минути (РЕЦЕПТ)

Igor

Кафе со печурки е новиот супернапиток по кој полуде светот

Igor

Почнете го денот позитивно – ќе бидете посреќни, поздрави и многу попродуктивни

Igor

Шминкерот на Џенифер Лопез укажува на грешките што жените несвесно ги прават

Слободен печат

Бојата на гардеробата ја открива вашата личност (ВТОР ДЕЛ)

Igor

Неконвенционално родителство: Нема лекови, нема вакцини, нема училиште, нема правила… (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

11 − 4 =

Слични објави

Ги носите секој ден, а овие занимливости за чевлите најверојатно не ги знаете

Еспресо

Повторно сите гледаа само во неа: Првата дама во совршена модна комбинација

Igor

Зошто токму јајцето е симбол на Велигден – ова треба да го знаат сите христијани

Igor

Бура од коментари за чевлите на Селин Дион: Зошто носиш кокошки на нозете? (ФОТО)

Слободен печат

Едноставна како Џесика Алба или бохо стил како Кирстен Данс? Што ќе одберете од црвениот тепих во Лос Анџелес? (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Сите полудеа по овој тренд! (ФОТО)

Еспресо