Дами, вака треба да изгледате: Амал Клуни воодушеви со модниот избор (ФОТО)

Убавата адвокатка и сопруга на Џорџ Клуни, Амал, никогаш досега не разочарала со својот изглед во свечените прилики, но се чини дека е најуспешна и во комбинирањето на парчиња облека за секојдневни прилики.

Овој пат таа се определи на нејзиниот изглед да доминира црната боја, па така избра црн капут со макси должина, црн џемпер, чевли и торба. Единствено нешто што ја разбива евентуалната монотонија на оваа комбинација е светлосивата сукња со црна карирана шара.

Станува збор за парче од миди должина и рамен крој, кој го краси шлицот од страна и одлично се вклопува со волнениот капут со соодветна должина. Дами, слободно ископирајте го нејзиниот стил.

И кралицата Летиција неодамна облече слична комбинација, а и двете докажано важат за модни кралици.

Слични објави

Какви здолништа се „маст хев“ за оваа есен (ФОТО)

Igor

Здравствени ризици кај милениците во пресрет на новогодишните празници

jasmina.kantardzieva

СТЕ ЗНАЕЛЕ ЛИ: Зошто популарните „лубутанки“ имаат црвен ѓон?

Igor

Многу би сакале да се на негово место: Ова е момчето кое ги слика најубавите девојки во Македонија (ФОТО)

Igor

Џек Ма: Луѓето без пари имаат ЕДНА ЗАЕДНИЧКА РАБОТА поради која никогаш нема да заработат доволно!

Igor

Како да одберете совршени праски?

Еспресо

Остави Коментар

два + 20 =

Слични објави

Можете без него: Одвикнете се од шеќерот

Igor

Џенифер Лопез со нов имиџ во 2020 година! (ФОТО)

Слободен Печат

Минималистичка едноставност: Бела боја за романтичен и женствен изглед

Igor

Страшен за гледање, Сашко Коцев запуштен и ослабен (ФОТО)

Igor

Првиот ангажман на Меган Маркл во САД: Мотивациски говор за дамите

Еспресо

ЛЕСЕН, СОЧЕН И ОСВЕЖУВАЧКИ: Мраморен колач со БОГАТ фил од ЈАГОДИ (РЕЦЕПТ)

Igor