Чизми кои повторно се во тренд: Овие чизми оваа зима повторно се хит! (ФОТО)

Ќе ве израдува веста дека чизмите со полна пета повторно се враќаат на модната сцена.

Освен што во нив нозете изгледаат повити и подолги, многу се поудобни од класичните потпетици, па од таа причина многу жени ги обожаваат.

Многу трендови доживеаја враќање на модната сцена сезонава, па така им дојде редот и на платформите. Овој модел ќе доминира во текот на 2020-та.

Уште една добра работа кај овој тренд е тоа што може да се носат речиси со се. Одлично изгледаат во комбинација со фармерки, но и со поелегантни фустани.

Многу дизајнери го сместиле токму овој удобен модел на чизми во своите колекции.

Во тренд се како плитките, така и длабоките модели.

Слични објави

СОВРШЕНА КОМБИНАЦИЈА! Познатата актерка покажа како се носи најпопуларната боја оваа есен (ФОТО)

Igor

Предизвикувачки и смело: Најдобро облечените дами на доделувањето на наградите MTV VMA (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Најскапиот парфем во светот чини 1.295 милиони долари

Igor

Едноставна и неодолива: Меланија во фустан погоден за секоја прилика! (ФОТО)

Igor

Ниту шпанската кралица Летиција не остана рамнодушна на овие панталони! (ФОТО)

Еспресо

Повторно се враќа трендот кој направи „хаос“ во модниот свет и ги подели мислењата! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

4 × три =

Слични објави

Ирина Шајк покажа колку е „јака“: Дали убавата Русинка ја засени Џеј Ло во Милано?

Igor

Опасна конкуренција на најубавите фустани: Оделото на Меланија Трамп е ПОЛН ПОГОДОК! (ФОТО)

Igor

Секси или катастрофа? Рита Ора се разголи пред камерите, а гаќичките ѕиркаа од сите страни (ФОТО)

Igor

Кански фестивал: Каде што е црвениот тепих, таму се и најубавите тоалети (ВИДЕО)

Igor

Стилот на Кејт Мидлтон е без грешка: Оваа комбинација на бои е полн погодок (ФОТО)

Igor

Најчести грешки кои ги правите со КОСТИМОТ ЗА КАПЕЊЕ: Послушате ги овие совети

Igor