Чантата од 150 евра која за малку ќе предизвикаше политички скандал во Италија! (ФОТО)

За време на неодамнешната посета на регионот Пула, свршеницата на премиерот Џузепе Конте, Оливија Паладино, беше фотографирана со чанта која можеше да предизвика вистински скандал.

Имено, интернет-корисниците напишаа под фотографијата на Конте и неговата свршеница дека чантата која таа ја носи е од брендот „Хермес“ и е наречена „Кели“, а нејзината цена надминува 81.000 евра.

Лажните вести веќе се раширија на социјалните мрежи и предизвикаа претежно огорченост, затоа што многумина сметаа дека во време на криза не е пристојно да се „расфрла“ со луксузни предмети, пишува неделникот „Ки“, а пренесува „Танјуг“.

Publiée par MODA sur Mercredi 12 août 2020

Неделниот весник, кој претежно го следи животот на јавни личности и озборувања, објасни дека сепак не станува збор за оригиналната чанта „Кели“, туку и ефтина имитација.

Чантата била купена во продавница во Рим, има свој дизајнер, чини 150 евра и се разликува од оригиналот во многу детали што списанието детално ги навело и анализирало.

Слични објави

Почна владеењето на Водолијата, период на најсилна енергија и најголеми промени!

Еспресо

ЌЕ ВИ СЕ СЛОШИ кога ќе видите КОЛКУ вчерашниот стајлинг ја чинел ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША

Igor

Меган Маркл го прекрши застареното модно правило (ФОТО)

Igor

Штом ја носела Кејт Мидлтон, сите сакаат да ја имаат: Светот полуде по маската од 15 фунти

Еспресо

Боли колку е секси: Елена Ристеска во минијатурно бикини, бујните гради во преден план! (ФОТО)

Васко Спасоски

По скандалите, испливаа сите тајни на Ким и Канје: Долго време не се заедно, а раперот децата ги гледа многу ретко и пати поради тоа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

три × три =

Слични објави

Андреа Бочели повика на бојкот на мерките против короната

Еспресо

Како изгледа шопингот од перспективата на мажите (ФОТО)

Еспресо

Хит мода од Инстаграм за ДАМИТЕ во зрели години – Модни комбинации кои подмладуваат (ФОТО)

Igor

Нов тренд на Инстаграм: Не им е доволно што го фотошопираат задникот, сега и ова

Igor

Најлесен начин да ослабете – Режим на исхрана за сите што „мразат диети“

Еспресо

Никогаш не излегуваат од мода: Како да ги комбинирате белите панталони (ФОТО)

Еспресо