Блејк Лајвли како божица излезена од златната доба на Холивуд! (ФОТО)

Олицетворение на гламурот на стариот Холивуд беше Блејк Лајвли на свечената проекција на филмот „The Rhythm Section” во Њујорк.

На црвениот тепих прекрасната актерка позираше во друштво на својата постара сестра Робин Лајвли, ѕвезда на тинејџерската серија „Teen Witch“ од 1989 година и мајка ѝ Елајн Лајвли. Блејк за таа прилика облекла долг кадифен фустран со негласено деколте кое создаде максимален впечаток за сексапил и сензуалност. Таа одбра и високи тесни чизми со тенка потпетица од модната куќа Louboutin.

Женствената креација со голи рамена, 32-годишната убавица ја потполни со долги кожни ракавици и крупно бисерно ланче, украсено со смарагден камен. Токму ракавиците се детаљ кој не им се допадна на бројните обожаватели кои сметаат дека сепак е премногу.

„Секогаш извади едно парче од себе пред да излезеш од дома. Блејк требала да ги извади ракавиците“, бил еден од коментарите за стилот на актерката. Сепак, не може да се негира дека Блејк Лајвли во ова издание изгледа како божица излезена од златната доба на Холивуд.

Во акционата драма „The Rhythm Section” Блејк Лајвли ја глуми Стефани Патрик, жена која се одлучува за освета кога ќе открие дека падот во кој загинало нејзиното семејство не било несреќа.

Слични објави

Плус сајз манекенката откри зошто морала да ја крие бременоста на работа (ФОТО)

Еспресо

Патуваме во Австрија – Погледнете ги сите убавини за само 3 минути (ВИДЕО)

Еспресо

Одлична е: Карантинска нова песна на Сара Мејс (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Горат социјалните мрежи: Елена Велевска гола и сама во кревет! (ФОТО)

Васко Спасоски

Одморете ги очите – Наполнете го телото со витамин А

Еспресо

РЕПОРТАЖА: Што треба да видите ако патувате за Барселона

Слободен Печат

Остави Коментар

деветнаесет + дваесет =

Слични објави

Во домот на Андрија Милошевиќ е ЕКСТРА ЗАБАВНО, ова е неговиот совет против досадата во домот (ВИДЕО)

Еспресо

Полански освои награда, а актерките изреволтирани ја напуштија салата! (ВИДЕО)

Еспресо

Емина Јаховиќ и по 12 години не може ја прифати Турција за свој дом! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ќе ви се заврти во глава: Наум Петрески му откри на Жаре колку земал бакшиш за една вечер (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Бронзената божица Ким доминирала во пустина во новата колекција за долна облека

Еспресо

Никогаш не се предаваат: Три најсилни жени меѓу хороскопските знаци

Слободен печат