5 основни плетенки: Вака се прават најбрзите, најлесните и најубавите кежуал фризури! (ВИДЕО)

Најдобриот начин да си олесниме на себе си, а и понатака да бидеме стилизирани и убави…

Летните жештини пристигнаа и дојде време кога пуштената коса не ни одговара.

Најдобриот начин да си олесниме на себе си, а и понатака да бидеме стилизирани и убави, е косата да ја собереме во убава кежуал фризура.

Поради практичноста но и атрактивноста, изборот и понатака најчесто паѓа на плетенките – се прават исклучително брзо, а изгледаат феноменално.

Ви претставуваме едноставен туторијал како да направите пет основни плетенки – верувајте ќе ги правите секој ден, а всушност иако ќе имате плетенки, тие секој ден ќе бидат поинакви.

Погледнете го видеото и исплетете ја вашата коса во прекрасна плетенка!

Слични објави

Жена феномен – Родена да ги забавува луѓето и можеби нема да победи во шоуто, но ќе биде инспирација за многумина (ВИДЕО)

Еспресо

По написите за разводот со Северина: Игор Којиќ покажа кој му прави друштво

Еспресо

Дневен хороскоп за 24 јуни: Бидете одлучни и стојте зад одлуките што ќе ги донесете

Еспресо

Дама пред се: Кејт Мидлтон воодушеви во префинето издание (ФОТО)

Igor

Apple часовник кој чини повеќе од Порше

Igor

Најпознатите светски романи напишани за приближно еден месец

Еспресо

Остави Коментар

Осумнаесет + Осумнаесет =

Слични објави

Почина сопругата на Џон Траволта: Кели Престон ја изгуби битката

Еспресо

Хит мода од Инстаграм за ДАМИТЕ во зрели години – Модни комбинации кои подмладуваат (ФОТО)

Igor

СТАРЕЕ КАКО ВИНОТО: Една од најдобрите европски глумици има 55 години и е сè позаносна

Igor

Детаљ кој ја разубавува секоја фризура: Еве како да го носите овој романтичен аксесоар! (ФОТО)

Igor

Модно промашување на Сара Џесика Паркер: Никого не остави рамнодушен, но НЕ во позитивен контекст

Igor

Првата дама на САД не штеди – Меланија Трамп заблеска во прескап фустан! (ФОТО)

Igor