10 фотографии кои ќе ви докажат дека фризурата го менува изгледот (ФОТО)

Девојките неколку години ја пуштаат својата коса со желба да ја имаат посакуваната должина, иако вистинското препородување се случува кога ќе се потстрижат.

Познат е и фактот дека кога жената сака нешто да промени во животот, таа ја менува фризурата. Првата промена настанува кога долгата коса драстично ќе се скрати.

Овие 10 фотографии ќе ви го докажат тоа. Погледнете ги 10-те примери кога добрата фризура целосно го променила и изгледот на жените на подобро:

View this post on Instagram

Jessica com as suas próprias palavras : Oi Jonas! Boa tarde! Td bem? Aqui é a Jessica, estive com vc ontem… Queria muito te agradecer! Não tenho palavras pra descrever o quanto AMEI o meu cabelo! Voltei chorando ontem! Chorando de felicidade, não conseguia acreditar o quanto tinha ficado maravilhoso! Seu dom é lindo! Sua vibe é maravilhosa! Seu é espaço é um lugar repleto de paz! Vc merece tudo de melhor no mundo! Por elevar a autoestima de todos que colocam os pés no seu espaço! Parabéns de vdd! Não vejo a hora de voltar! 😍😍😍 Muito obrigado de coração ! #casadantiga #curlycut #curlyhair #cachos #cabelocacheado #corteaseco #curlygirl #antesedepois #cachoscurtos #curlyrockers

A post shared by Jonas Dantiga (@casadantiga) on

Слични објави

Мини сукња: Како да ја комбинирате за да изгледате ОДЛИЧНО во секоја прилика (ФОТО)

Igor

Карираното повторно е во мода: 8 идеи за перфектен стајлинг! (ФОТО)

Igor

Сите ги обожаваме: На улиците во Лондон доминираат пет стилови кои мора да ги практикувате (ФОТО)

Igor

Одличен есенски стил – ДАМИ копирајте ја: Џулијан Мур (58) е жена свесна за своите години! (ФОТО)

Igor

Бојата на гардеробата ја открива вашата личност (ВТОР ДЕЛ)

Igor

Меланија Трамп брилира: Само една боја и две класични парчиња за целосно ефектен изглед (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

3 × оне =

Слични објави

Стела Меккартни е горда на своите славни пријатели!

Слободен Печат

Манекен на модната недела во Париз шеташе како „пијана жирафа“: Ја насмеа и Ана Винтур (ВИДЕО)

Igor

5 корисни совети како да ги прикриете килограмите доколку ви пречат

Igor

Ева Лонгорија го привлече целото внимание на црвениот тепих со своето длабоко деколте! (ФОТО)

Еспресо

Ирина Шајк ќе ви покаже како се носи кроп топ (ФОТО)

Igor

Познатите филмски хероини како ИНСПИРАЦИЈА за трендовите во новата сезона

Igor