Категорија: Стил

Свет Слајдер Стил

ФРИЗЕРОТ ВИ ЈА УТНА ФРИЗУРАТА – TУЖЕТЕ ГО: Девојка од Индија доби 271.000 долари оштета

М.Р.
Судот во Индија му нареди на еден фризерски салон да плати 20 милиони рупии (271.000 долари) како отштета на манекенката за погрешна фризура. Во тужбата...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Лајфстајл Слајдер Стил

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ЛИДИЈА ГЕОРГИЕВА: Колекција ПЕЈСАЖ БР. 22

Еспресо
Пејсаж бр. 22 е колекција произлезена од потребата да се истражи влијанието на современата технологија во корелација со недостатокот од потребната доза на природа во...
Свет Слајдер Стил Сцена

(ФОТО) КРАЛСКА ЕЛЕГАНЦИЈА: Кејт Мидлтон блесна во бела комбинација воодушевувајќи ја светската јавност

И. Т.
По традиционалната летна пауза, војвотката од Кембриџ вредно ги извршува своите кралски ангажмани, а на последниот настан во серијата организиран во Бакингемската палата се појави...
Лајфстајл Слајдер Стил

КРАТОК ВОДИЧ: Како без мака да ја исперете и исушите плетената и волнена облека

Ј.К.Д
Есента и календарски пристигна, а со неа и сезоната на плетена и волнена облека. Претпоставуваме, при „чистење“ на гардероберот и промена на летната со есенска...
Лајфстајл Свет Слајдер Стил

(ВИДЕО) СОВЕТИ ОД АНДРИЈАНА ЛИМА: За изглед на топ модел се потребни само 2 минути!

И. Т.
И покрај тоа што најпознатата бразилска манекенка Адријана Лима се повлече од манекенскиот свет пред 3 години, таа сè уште важи за една од најубавите...
Uncategorized Лајфстајл Слајдер Стил

ИСТРАЖУВАЊЕТО ПОТВРДУВА: Како се заслужува „титулата“ модна икона?

Ј.К.Д
Знаевте ли дека со терминот „модна икона“ не треба да си играте? Сајтот „Стајл.ком“ инцираше широка Интернет дебата на оваа тема кога уредничката Маја Сингер...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Лајфстајл Стил

РАЗГОВОР СО ИВАНА КНЕЗ: Не ми прави сенка додека греам, ќе те изгорам!

Јасмина Кантарџиева Димков
Која е дизајнерката Ивана Кнез надвор од сценскиот живот? Иве, што си го сака семејството најмногу на свет, што обожава да готви, слабост ѝ се...
Слајдер Стил Сцена

(ФОТО) ВИСТИНСКА БОЖИЦА: Не стивнуваат воздишките за изгледот Ирина Шајк на Мет Гала

И. Т.
Манекенката и една од најубавите жени на светот, Ирина Шајк, на славниот настан Мет Гала се појави во необичен фустан, за кој со денови се...
Лајфстајл Свет Слајдер Стил

(ФОТО) НИШТО НЕ Е СЛУЧАЈНО: Били Ајлиш се согласила да носи фустан на Оскар де ла Рента со еден услов

И. Т.
Пoпуларната пејачка Били Ајлиш за првпат се појави во креација на Оскар де ла Рента на најочекуваниот моден настан во сезоната, Мет Гала. Но, за...
Свет Слајдер Стил Сцена

(ФОТО)КИМ КАРДАШИЈАН Е СМЕЛА НА МЕТ ГАЛАТА: Препознатлива само по силуетата

Еспресо
Криејќи го своето славно лице, Ким Кардашијан се појави на Мет галата покриена во црни ткаенини од глава до пети, покажувајќи ја својата самоувереност, да...