ЖЕЖОК ХОРОСКОП: Сексот со Близнаците е неповторливо искуство, а Лавовите ги возбудува секс на отворено

Овенот обожава адреналински секс

Страсните припадници на овој знак најголемо задоволство наоѓаат во суровиот секс со многу адреналин. Додека водат љубов, обично ги слушаат сите соседи, а најголеми фетиши им се секс во вода, необични локации како лифтови или тесен тоалет, како и садо-мазо игри кои вклучуваат рвање, повлекување за коса и гризење.

За Бикот шлагот и чоколадото се дополнителен афродизијак

За Биковите сексот е врвен спој на сите најдобри уживања, па во него вклучуваат афродизијаци како шлаг, чоколадо, вино и коцки лед со кои си играат. Нивни омилени фетиши се долги и влажни бакнежи и орален секс.

За Близнаците се создадени секс-играчките

Вибратоти, лисици, кугли и други помагала не им се непознати на љубопитните Близнаци кои со сите сили се трудат секссот со нив да биде неповторливо искуство. Немаат одреден фетиш, туку своите интереси ги менуваат секој месец.

Ракот обожава сензуалност

Сексот за Ракот е емотивно и силно сензуално искуство кое може да трае и да трае… Фиксирани се на брадавиците и на друга предигра со многу допири. Омилени фетиши им се костими, корсети, па и камшици од кожа.

За Лавот само егзибиционизам

Сексот на отворено во кој некој може секој момент да наиде е она што најмногу ги возбудува припадниците на овој знак. Сексот на плажа или во море дење, неприсојните допири под масата на која седи цело друштво. Омилен фетиш им е стриптизот.

Девиците сакаат да си играат

Иако во животот сакаат да контролираат, во сексот припадниците на овој знак сакаат да бидат во потчинета ситуација. Омилен фетиш им е улогата на потчинет сексуален роб кој го трпи самоволието на својот господар. Јажиња, лисици, машни или свилени марами, сè може да послужи за таа цел.

Задникот е топ фетиш за вагата

Вагите во сексот се многу разиграни, сакаат да испробуваат нови работи, ама едно нешто им е секогаш на пописот на омилени фетиши – задникот. Тој им е омилен дел од телото околу кој се концентрира нивната возбуда, па сакаат да гризат, да плескаат и да масираат, а сакаат и ним да им се прави тоа.

Скорпиите сакаат „малку поинаков“ секс

Припадниците на овој знак имаат исклучително нагласено либидо, а обожаваат секс во кој користат разни марами или шалови кои ги ставаат преку очите за да ги поттикат другите сетила. Фетиши им се и други мрачни игри на доминација. Сакаат да ги испробаат сите пози кои можат да ги замислат, како и сите можни локации за секс.

За Стрелците секс во јавност

Авантурата е средното име за припадниците на овој знак, а поради ненадејниот порив тие се првите кои ќе запрат крај патот и ќе се фрлат во грмушките. Обожаваат секс во авионите и на бродовите, во шатор или во пар. Не им е потребна дополнителна облека за да се возбудат.

Јарците доминираат

Иако изгледаат ладни, во кревет се исклучлително жешки. Ентузијасти и истражувачи, би сакале да испробаат секакви игри и фетиши. Секс во тројка, играње разни улоги, нема нешто што нив не ги возбудува. Спонтани и отворени во сексот секогаш ќе се навраќаат на позите во кои тие доминираат.

На Водолијата ѝ е потребен повеќе од еден партнер

Сајбер секс, секси чет, телефонски секс и други облици на секс на далечина не им се непознати на Водолиите. Сепак еден од нивните најголеми фетиши е групниот секс, без оглед дали во машка или во женска комбинација. Познати се по склоност кон перверзии, а бараат партнер покрај кој нема да се чувствуваат настрано.

Рибите ги обожаваат нозете

Најголем фетиш на припадниците на овој знак се стапалата како ерогена зона и сè поврзано со нив – од масажа до секси обувки. Склони се кон воајеризам и снимање на сексот.

Слични објави

Најдобриот чоколаден мафин: Фантазија од вкусови која не се заборава! (РЕЦЕПТ)

Igor

НАРЦИС ИЛИ ОШТЕТЕН? Вашиот тип на маж открива многу информации и за вас

Igor

Легендарниот музичар заминува на трансплантација на бубрег (ВИДЕО)

Igor

Брајан Кокс: Сестрата на кралицата Елизабета ме пипкаше кога имав 23 години!

Еспресо

Маја Беровиќ објави врела фотка од хотелска соба

Еспресо

Мајли Сајрус сподели урнебесни снимки додека е во самоизолација! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

десет + 10 =

Слични објави

Испливаа жешки детали од љубовниот живот на Бекамови

Еспресо

Синот на еден холивудски пар не го соблекува фустанот и „пука“ од самодоверба! (ФОТО)

Васко Спасоски

Гори Инстаграм: Многумина се прашуваат дали Љупка Митрова на оваа фотографија носи долна облека? (ФОТО)

Васко Спасоски

ЉУБОМОРА НА МОДНАТА ПИСТА: Наоми намерно ја сопнала Тајра, но сега сменила песна

Igor

Блек Чајна ја шокираше јавноста кога се појави на Оскарите и сите се прашуваат како успеа да добие покана! (ФОТО)

Еспресо

Славниот водител по 27 години брак и две деца објави дека е хомосексуалец! (ВИДЕО)

Еспресо