ЖЕНИТЕ ПОЛУДЕА ПО НЕА: Оваа маска гарантирано ги брише брчките

Сите жени се справуваат со брчките на различен начин. Брзо и едноставно решение е тоа што ни недостига, а ова маска токму тоа и ќе ни го овозможи.

Оваа маска можете и самите да ја направите дома, а е исто толку ефикасна како и скапите креми за лице. Една од главните состојќи е оризот којшто е познат по тоа дека има многу бенефит за кожата.

Оризот е богат со линолеински киселини и сквален кои делуваат како антиоксиданти за кожата, па затоа со самото тоа го поттикнува производството на колаген во кожата.

Покрај оризот ќе ви требаат уште 2 состојќи кои најверојатно ги имате веќе во вашата кујна. Маската која ќе ве подмлади веднаш се прави на следниот начин:

Состојки
– 3 лажици варен ориз
– 1 лажица млеко
– 1 лажица мед

Припрема
*НАПОМЕНА* водата во која ќе го варите оризот сочувајте ја.
– Сите состојќи измешајте ги заедно додека не добиете густа смеса како паста, па нанесете ја маската на исчистено лице. Оставете ја да делува 10 минути, па потоа измијте ја со водата во која што се готвел оризот.

Слични објави

Меган Маркл со никогаш подлабоко деколте откако е член на Кралството (ФОТО)

Igor

Во бременоста дојде до дури 110 килограми: Џесика Симпсон успеа да се врати во топ форма, а нејзиниот тренер открива како! (ФОТО)

Еспресо

Останете подолго млади со овие четири намирници

Igor

„Сексот и градот“ зад камерите: Потпетиците им ги оштетиле стапалата, кариерата им била поважна од семејството

Еспресо

Пенелопе Круз полни 46 години: Во врска со стареењето постојат само добри работи (ФОТО)

Еспресо

Причината поради која Ева Мендез веќе не е најпосакуваната жена во Холивуд!

Еспресо

Остави Коментар

14 + два =

Слични објави

По гаќички и градник: Погледнете како оди Карлеуша на настап (ВИДЕО)

Igor

Погледнете како Северина се заштити од коронавирусот, ама има и порака за сите нас! (ФОТО)

Васко Спасоски

Стигна пресудата: Раперот Буба Корели оди во затвор (ФОТО)

Igor

После 15 години откриено како Анџелина Џоли го завела Бред Пит: Имала посебна тактика!

Еспресо

Гвинет Палтроу за Валентајн ѝ подари на Хајди Клум свеќа со мирис на својата вагина!

Еспресо

Шон Мендес ги згрози обожавателките со својата нехигиенска навика

Igor