Зелена маска која ќе ви го освежи изгледот

Ова е рецептот за зелената маска која ќе ви го хидрира и освежи изгледот…

Се што ви е потребно е копар и магдонос.

Овие две билки ги има секое домаќинство. Од нив можете да направите совршена маска за лице која ќе ви ги исчисти порите.

Земете еднакви количинии од билките, изблендирајте ги, а потоа една голема лажица од таа смеса прелијте ја со две чаши варена вода.

Оставете да отстои два часа, а потоа процедете. Потоа, потопете памучна крпа во смесата и неа нанесете ја како маска на лицето. Држете ја 15 минути, а потоа измијте го лицето со ладна вода.

Слични објави

Сестрата на Том Хенкс: Брат ми не е бог, не се чувствува најдобро

Еспресо

НЕ Е САМО МАДОНА: И овие ЅВЕЗДИ ќе се појават на евровизиската сцена

Igor

Kупила кремa за лице во аптека и веќе два месеци е во болницата!

Igor

Не им треба друштво: Овие хороскопски знаци уживаат кога се сами!

Igor

Легендарниот Ал Пачино има одлична порака за стареењето…

Еспресо

Краток и проѕирен фустан за новиот спот: Атрактивната пејачка Миа Борисавлевиќ ги „запали“ социјалните мрежи (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

седумнаесет + 16 =

Слични објави

Ексклузивно интервју со Тамара Тодевска: Среќна сум за научената лекција, сега е време за нови победи и успеси!

Васко Спасоски

Том Хенкс прво ја зема верата од својата сопруга, а сега доби и државјанство од нашиот сосед

Еспресо

Како од мајка родена: Ријана ја промовира новата книга

Igor

Две маски од само 3 состојки: Подочниците исчезнуваат за една недела

Igor

НОВОСАДСКАТА БАРБИКА ГО КРЕНА ПРИЛЕП НА НОЗЕ: Во краток црвен фустан излезе пред повеќе од 2.000 луѓе, а ова е моментот за кој сите зборуваат! (ВИДЕО)

Igor

Цеца има нова „ѕверка“ од 140.000 евра во својот возен парк: Такви во Србија има само 3!

Еспресо