Здрави афродизијаци: Пет намирници кои ќе разгорат оган во вашата спална соба

Сексуалната привлечност може да се зголеми со афродизијаци од храната, а одделни намирници можат да ја нагласат и желбата, така што ја подобруваат циркулацијата, намалувајќи го стресот и ослободувајќи го хормонот за среќа.

Меѓу двајца луѓе сексуалната привлечност или постои или не, но, доколку ја има, може да се зголеми со афродизијаци, и тоа со оние од храната.

На прво место е ѓумбирот, кој ја подобрува циркулацијата и функционирањето на крвотокот, па со самото тоа ја зголемува и сексуалната желба, како и црното чоколадо, кое покрај тоа го намалува и стресот и го ослободува хормонот на среќа.

Свежата краставица ја подобрува циркулацијата и присуството на крв во половите органи, па со самото тоа се зајакнува и либидото. Аспарагусот е богат со витаминот Е, кој ја нагласува сексуалната желба, како и авокадото.

Уште малку па на трпезата ќе дојде и лубеницата, чие ниво на афродизијак се споредува со она на „вијаграта“, а се поради тоа што поволно влијае на опуштањето на крвните садови.

Слични објави

Карлеуша го „запали“ Инстаграм! Пејачката во провокативно мини бикини (ВИДЕО)

Еспресо

Десерт што го јаделе на Титаник: Пудинг за сладокусци

Igor

Благи мини-пити со мед и ванила РЕЦЕПТ

Igor

Се препорачува: Ова треба да го направите 3 минути по туширањето

Igor

Австралиската Ким Кардишијан е помеѓу најпопуларните фитнес блогерки на светот (ФОТО)

Еспресо

Актерката во најдобрата спортско-елегантна комбинација до сега! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

два × четири =

Слични објави

Ријана најде начин како да ги честита празниците: Позира во долна облека и топлес (ФОТО)

Васко Спасоски

Анџелина Џоли е вљубена во туѓ маж!

Igor

ТРАНСФОРМАЦИЈА: Маја Оџаклиевска повеќе НЕ ИЗГЛЕДА КАКО ПРЕТХОДНО, коментарите не престануваат (ФОТО)

Igor

Младиот пејач Филип Пецовски сними еротско видео за неговата нова песна (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Актерката Ванеса ја покажа новата тетоважа: Таа е на непријатно место, но дали ја разбирате пораката? (ФОТО)

Васко Спасоски

Се споија Сузана Гавазова и „Балкан Бенд“: Ова е нивниот заеднички проект! (ВИДЕО)

Васко Спасоски