Зависничка од секс открива од која своја постапка најмногу се срами

Една жена од Австралија признала дека е зависна од секс и одлучила своето искуство да го сподели со тамошната публика.

Но, нејзината исповед за кратко време станала вирална.

„Момците не ни мораат да ме изведат на ручек или вечера или каков и да е состанок. Сексот ми е поважен“, изјавила таа.

Притоа, додала дека во врска ѝ било многу полесно, бидејќи на тој начин била сигурна дека ќе има редовен секс и дека нема да се зарази со полово пренослива инфекција.

Но, проблем се појавил кога сфатила дека апетитите ѝ се многу поголеми од тоа. Поради таа зависност често си го комплицирала животот.

Девојката признава и дека еднаш ѝ се случило да се гледа со тројца момци со исто име, за да не се збуни кога им се обраќа. Едниот од нив ѝ бил момче. Ова го смета за црна точка во својот сексуален живот.

Понекогаш се срами од својата опседнатост, бидејќи растела во средина во која се верувало дека мажите се тие кои сакаат секс повеќе од жените.

Зависноста од секс е реален проблем, особено ако не може да се контролира. Затоа и на никој не треба да му е срам да побара помош ако сета ситуација излезе од контрола.

Слични објави

Фризура која одговара на секој облик на лице и е еден од најголемите ТРЕНДОВИ оваа есен (ФОТО)

Igor

ЗАПОЗНАЈТЕ ГО СУПЕР ЗГОДНИОТ ПЕЈАЧ, син на пратеничка во македонското Собрание (ФОТО)

Igor

Лепа Брена и Саша Поповиќ ја продадоа „Гранд“ и заработија милиони

Igor

И пречи што во Сплит нема лифтови: Плус сајз модел со жешки фотки од Хрватска (ФОТО)

Igor

Една од најатрактивните српски пејачки стана машко, фановите и се изнасмеаа (ФОТО)

Igor

Овие хороскопски знаци најмногу изневеруваат!

Igor

Остави Коментар

пет × 5 =

Слични објави

ВНЕСУВАЈТЕ ПРОТЕИНИ: Намирници во кои ги има повеќе отколку во месото

Igor

Мажи ова е првата работа која жените ја забележуваат кај вас и нема шанси да им се провлече!

Igor

Легендарната Тина Тарнер се враќа на сцената!

Еспресо

310 долари карта за концертот на Мадона: Светската дива ѝ покажа на својата колешка кој е најдобар!

Igor

Стигна пресудата: Раперот Буба Корели оди во затвор (ФОТО)

Igor

Кристијан Бејл го знае најдобриот лек против жештините: Згодниот актер покажа дека повторно е во топ форма! (ФОТО)

Еспресо