ЗА РЕЛАКСИРАЊЕ: Пијалак кој ќе ве ослободи од напнатоста во мускулите (РЕЦЕПТ)

За да се спречи воспаление на мускулите потребно е да внесувате магнезиум, натриум и калциум.

Со помош на овој природен сок ќе ги спречите напнатоста и мускулните спазми.

Состојки:

Три моркови
Три парчиња целер
Мала свежа краставица
Малку сварена брокула

Подготовка:

Сите состојки изблендирајте ги и смесата разредете ја со вода. Пијте по една доза во денот, во текот на десет дена.

Слични објави

Исплива „гола“ фотка од Цеца Ражнатовиќ: Ова е доказ зошто мажите лудуваат и денеска по неа (ФОТО)

Igor

Се откажаа од шоубизнисот, а заработуваа стотици илјади долари: Погледнете со што се занимава менаџерката на Тоше Проески (ФОТО)

Igor

Кајмакоски доби сериозна конкуренција: Неговата поранешна сопруга сними песна и провокативен спот (ВИДЕО)

Igor

Актерот Џаред Лето за малку ќе загинеше: Објави снимка како виси на конец на висина од 182 метри! (ВИДЕО)

Еспресо

Прв пат го покажа најмалото дете: Ким Кардашијан го покажа својот син пред светот (ФОТО)

Igor

Јелена Карлеуша веќе не го „следи“ Боки 13 на Инстаграм (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

петнаесет + оне =

Слични објави

Ирина Шајк откри нови детали за нејзиниот живот: Ја отворив вратата и тројца мажи со маски ми вперија пиштол во главата…

Еспресо

Вниманието на присутните беше вперено само во неа: Џорџина блескаше на еден од најважните настани на Роналдо (ФОТО)

Еспресо

Сите погледи вперени во бујните гради на Тамара Тодевска! (ФОТО)

Еспресо

НИШТО ПОЛЕСНО: Подгответе домати во тегла за оваа зима (РЕЦЕПТ)

Igor

Синтија Никсон ќе дебатира како режисерка на Бродвеј!

Еспресо

КОЛКУ ПОСТАРИ, ТОЛКУ ПОЗГОДНИ: Познати лица кои со годините изгледаат сè подобро (ФОТО)

Igor