Впечатливо жолта боја и златни обетки: Кејт го повтори изгледот од Вимблдон и повторно блескаше! (ФОТО)

Кејт Мидлтон (38) и принцот Вилијам (39) преку видео-повик се обратија кон здравствените работници во Австралија кои се на првата линија на одбраната од коронавирусот, а медиумите со воодушевување пренесоа како изгледала прекрасната Кејт.

Профимедиа

Војвотката од Кембриџ, односно некрунисаната „кралица на рециклирањето“ кога е модата во прашање, пријатно ја изненади јавноста кога се појави во жолт фустан со средна должина и потпис од една од најценетите модни дизајнерки во Велика Британија – Роканда Илинчиќ, која по потекло е од Србија.

Станува збор за интересен модел со ракави скоро до лактот, отворот кај главата е во форма на квадрат, фустанот е сечен под градите, а најинтересниот детал е „сударот“ на впечатливо жолтата и бела боја, посебно во долниот дел, каде белата боја изгледа како вметната ткаенина и ја разбива монотонијата.

Профимедиа

Кејт во овој фустан кој чини 900 фунти, прв пат јавноста ја виде во 2014 година за време на посетата на Сиднеј.

View this post on Instagram

Catherine repeated her dress by Roksanda Llincic. This is the third time we have seen this lovely dress. The first in Australia, very fitting for this occasion, and the second time for a day at Wimbledon! Her earrings are by Catherine Zoraida which were debuted last year in February! This look continues the bright colours Kate has been displaying for their zoom calls. Great choice 😊 . . #katemiddleton #katemiddletonfashion #kateeffect #katemiddletoneffect #cambridgekids #cambridgefamily #thecambridges #catherinemiddleton #duchessofcambridgestyle #duchesskate #duchessofcambridge #princewilliam #dukeofcambridge #dukeandduchessofcambridge #princelouis #princegeorge #princesscharlotte #britishroyal #britishroyalty #britishroyalfamily #royalfamily #royalty #royaloutfits #royalkids #theroyals #queenelizabeth #meganmarkle #princeharry #thequeen #theroyalfamily

A post shared by Duchess of Cambridge (@hrhcambridgestyle) on

Потоа, таа е забележана во 2016 година на еден меч во Вимблдон.

Принтскрин

Овој пат таа го дополни изгледот со златни обетки во облик на лист од прочуениот брен Кетрин Зораидиа, за кои Дејли Мејл пишува дека чинат 165 фунти.

Слични објави

Зошто крајот на „Игра на тронови“ ја налути Емилија Кларк? Еве кој најмногу ја разочара!

Еспресо

Плејбој зајачицата од Русија ги распамети фановите со фотката од Малдиви (ФОТО)

Igor

Уште едно бебе на пат: Алек Болдвин и сопругата го очекуваат петтото дете! (ФОТО)

Еспресо

Поради мажот сакала да стане мачка, по операциите го уништила лицето, а тој ја оставил (ФОТО)

Igor

Предбрачните договори на Џеј Ло, Бијонсе, Никол Кидман: 5 милиони долари за секое породување, секс 4 пати неделно

Еспресо

Victoria’s Secret колекција костими за капење 2019 (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

5 + дваесет =

Слични објави

Омилениот коментатор на македонската публика на летување во Охрид

Igor

За крај на летото: Се побуниле против градниците! (ФОТО)

Igor

Што ќе научи секој хороскопски знак овој септември?

Igor

Младоликоста и затегнатата кожа се одржуваат со витаминот Е!

Еспресо

Коронавирусот го исчисти воздухот во Кина: НАСА објави фотографии што го докажуваат тоа

Еспресо

Браковите од 2020 ќе траат ЗАСЕКОГАШ: Еве кој датум е најдобар за пред матичар

Igor