ВОЛШЕБНА МЕШАВИНА: Познатата блогерка со „лек“ за слабеење, против првут и затегната кожа

Фара Дукаи е една од најпознатите и највлијателните инстаграм-блогерки, која покрај природни препарати, има и своја козметичка линија.

Сепак, и покрај популарноста, таа останува доследна на природните лекови и препарати кои постојано ги презентира преку своите видеа.

Овојпат Фара на младите девојки, но и на сите кои имаат потреба од тоа, им откри рецепт за волшебна мешавина, благодарение на која ќе се ослободат од акните и првутот, ќе изгубат килограми, но и кожата ќе им биде сјајна и затегната.

Ова е рецептот:

1/2 чаша вода
1 лажица јаболков оцет
1/2 чаша свежо цеден сок од јаболко
Цимет во количина по желба

Откако ќе се измешаат состојките можете да ја користите течноста за масажа на кожата на главата. Уште по првата употреба ќе забележите разлика.

Доколку ја пиете течноста, додадете уште малку вода. Фара советува да пиете со цевка, за смесата да има што помал контакт со забите. Со пиење на смесата, таа ослабнала и повеќе од што планирала. Блогерката тврди дека на овој начин ја подобрила и крвната слика и го зајакнала имунитетот.

Слични објави

Џенифер Лопез растури со танцот околу шипката: Погледнете како се подготвувала (ВИДЕО)

Igor

Не е секогаш убаво да сте познат: Џастин Тимберлејк нападнат среде Париз (ВИДЕО)

Igor

СИТЕ ПОГЛЕДИ КОН МИРКА: Еве колку чини фустанот кој го носеше сопругата на Роже

Igor

Стивен Спилберг сепак не ја поддржува ќерка си да снима филмови за возрасни

Еспресо

Сенидах објави фотка и собра преку 70.000 лајкови: Овој нејзин стајлинг ќе го копираат сите девојки! (ФОТО)

Јована и Жељко Јоксимовиќ – Осум години од венчавката

Еспресо

Остави Коментар

четири − 2 =

Слични објави

Лепа Брена се присети на почетоците на кариерата со „Слатки грех“ и Саша Поповиќ (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Здраво, Роберт Де Ниро сака да ви каже нешто! (ВИДЕО)

Еспресо

Васил Гарванлиев ја претстави Mакедонија на евровизискиот настан „Europe Shine a Light“: Вечерва сите сме победници!

Еспресо

СКРИЕНО ЗНАЧЕЊЕ: Зошто Меган и Хари го избраа името Арчи Харисон?

Igor

„Спајс Грлс“ РАЗОЧАРАА со првиот настап: Фановите УЖАСНАТИ, не можеле да ги ПРЕПОЗНААТ ПЕСНИТЕ!

Igor

Најпопуларниот појадок е опасен по здравјето!

Igor