ВО СЕКСОТ Е ДОЗВОЛЕНО: Што обичната жена може да научи од проститутките

Ставот кон проститутките во конзервативните општества често е двосмислен. Некои ги гледаат добронамерно, а некои со презир.

Услуги од проститутки користат мажите кога не мораат и не сакаат да разговараат, да се грижат за чувствата, но и да можат да ги откријат своите сексуални фантазии без да се срамат.

А еве што може да научи жената од проститутките:

Слушајте

Кога на мажите им недостига внимание, тие може да го побараат и на друго место. И нив им е некогаш потребно рамо за плачење. Затоа ислушувајте ги секогаш, дури и кога апсолутно не ве интересира тоа што имаат да го кажат.

Заведувајте

И покрај „угледот“ кој го „уживаат“, проститутките никогаш не изгледаат евтино, туку се облекуваат провокативно, но со вкус. Применете некој од тие трикови, на пример деколте или свилена наметка под која не носите долна облека.

Без стеги

Пуштете ја фантазијата и не дозволувајте сексуалниот живот да ви биде едноличен. Ослободете се до степенот во кој и вие и вашиот партнер се чувствувате удобно и задоволно.

Послушност

Мажите сакаат да бидете тоа што сте, но некогаш влезете во улогата на послушна жена на која ѝ треба можен маж. Оставете му простор да ги ослободи своите сексуални фантазии, но секако, дефинирајте ги границите.

Играње игри

Спалната соба може да биде одличен терен за сексуални игри. Обидете се со доделување улоги или некоја друга игра која сакате да ја испробате. Повторно, никогаш не дозволувајте вие или вашиот партнер да се чувствува непријатно во тој процес.

Слични објави

Порно актерот проговори за врската со Меган Марк и за тоа зошто го ОТКАЧИЛА веднаш по првиот бакнеж (ФОТО)

Igor

Македонски убавици! Бисера и Ангела од Кина и Турција се враќаат со титули! (ФОТО)

Igor

ОТКРИЕНА ТАЈНАТА: Што се случуваше 7 часа пред да биде објавено дека Меган се породила?

Igor

МОЖЕТЕ ЛИ ДА ЈА ПРЕПОЗНАЕТЕ: Славната пејачка со фотографии од детството ги воодушеви сите! (ФОТО)

Igor

Роберт Де Ниро и Леонардо Дикаприо нудат улога во филм на Скорсезе за оние кои ќе донираат! (ВИДЕО)

Еспресо

Мажите обожаваат да ги бакнувате на овие места…

Igor

Остави Коментар

18 − 9 =

Слични објави

Дневен хороскоп за 13 октомври: Нови познанства, љубов на прв поглед…

Igor

Кевин Харт копија на The Rock! (ФОТО)

Igor

Луна Џогани лупи краставица, а кога ќе видите како го прави тоа ќе се смеете два дена! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Модни „победници“: Познатите ѕвезди веќе не знаат што да направат за да привлечат внимание (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Шок во судницата во Белград! Пристигнало анонимно писмо со име на убиецот на пејачката Јелена! (ФОТО)

Igor

Меган и Хари се збогуваа со фановите: Од утре се затвора инстаграм-профилот на Сасекс Ројал

Еспресо