Вкусно и здраво: Дали сте пробале омлет со коприви?

Состојки:
150 гр коприви
1 црвен кромид
3 лажици пармезан
8 јајца
50 гр путер
маслиново масло
сол и бибер

Подготовка:
Во тенџере ставете вода и кога ќе зоврие додајте ги копривите.
Варете 2-3 минути, добро исцедете и оставете да се олади.
Во сад загрејте го маслиновото масло и пропржете го ситно исецканиот кромид.
Додајте ги копривите и путерот и динстајте уште неколку минути.
Разматените јајца со сол, бибер и пармезан и помешајте ги со копривата.
Печете во рерна на 180 степени 10 минути.

Слични објави

Шерон Стоун на 62 години позираше за „Вог“ и ја шокираше јавноста: Се допишувам со разни чудаци и затвореници (ВИДЕО)

Еспресо

Најпознатиот тетовски актер Гиге ја испеа “Б’дњабаба” во свој стил (ВИДЕО)

Еспресо

Додека во Грција се расправаат дали е Албанка или пак не е, пејачката ги засени сите присутни на забавата на Елтон Џон (ФОТО)

Васко Спасоски

Анастасија открива зошто НЕМА ДА СНИМИ дует со мајка ѝ Цеца

Igor

Супер идеја за денешниот ручек – Потпечени тиквички со неколку вида сирење

Еспресо

ВИДЕО+ФОТО| Белата куќа во празнично руво: Меланија Трамп е подготвена за последниот Божиќ, како прва дама!

Еспресо

Остави Коментар

13 − три =

Слични објави

Викторија Бекам ги воодушеви фановите со видео од минатото!

Еспресо

ФОТО | Откако ја откопа својата мачка и ја зготви, пејачката сега призна дека во домот има и череп од 6-годишно девојче

Еспресо

Тамара: Ќе беше многу безвезе да се откажевме од Евровизија и да купевме амбулантни возила

Igor

Калиопи му го честиташе роденденот на бившиот сопруг: Секогаш биди среќен мој драг и сакан Зафирчев

Еспресо

Имате дилема каде да летувате во нашата земја? Ова се топ 3 дестинации по препорака на Елена Велевска (ФОТО)

Васко Спасоски

Му ги покажа голите гради на играчот и доби забрана за на сите стадиони (ВИДЕО)

Igor