Вкусен ручек со богат вкус – Тестенини со зеленчук и павлака

Одличен предлог за ручек кој ќе му се допадне на секој член од семејството, подгответе го и уверете се!

Потребни состојки:

200-300 г сварени тестенини
3 пиперки во различни бои (жолта, зелена и црвена)
2 лажици масло за готвење
сол и бибер
мешан сув зеленчук
200 мл кисела павлака

Начин на подготовка:

Измијте ги пиперките и исечете ги на кругови. Во тавче загрејте го маслото и потоа ставете ги пиперките.

Додадете малку мешан сув зеленчук, а по десет минути додадете ги и тестенините. Ставете малку сол и бибер и лесно мешајте со дрвена лажица за тестенините да се запечат убаво.

Кога тестенините ќе добијат златно-жолта боја, тргнете ги од оган и оставете ги неколку минути да се оладат. Потоа додадете ја киселата павлака, убаво измешајте ги и послужете ги.

Слични објави

Базен пред куќа, а внатре сауна и теретана: Карлеуша ја покажа новата куќа вредна 2.5 милиони евра (ФОТО)

Igor

СТРАШНАТА БОЛЕСТ ѝ се вратила: Славната глумица ги одбројува деновите

Igor

Сандра Африка го „фрцкаше“ задникот во Гевгелија, а позната светска порно-ѕвезда ѝ остави коментар! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

„НАШИ СМЕ, ЌЕ ТИ ПОМОГНЕМЕ“: Македонска заедница ѝ понуди помош за сместување и работа на ЌЕРКАТА НА ЗАЕВ

Igor

Имаат милиони, но се плашат од магии: Мадона „се штити“ со црвен конец, а Стивен Тајлер со заб од ракун!

Милена Ризовска

Карди Би и маж ѝ се напиле, а после предизвикале хаос поради шампањско (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

12 − единаесет =

Слични објави

Ирина Шајк фотографирана со новото момче: Манекенката го фати најголемиот „женкар“ (ФОТО)

Еспресо

Сама на плажа: Дара Бубамара стигна во Грција и веднаш ги покажа своите „петки“ во тесно бикини! (ФОТО)

Кејти Холмс прозборе што преживувала по разводот од Том Круз

Еспресо

Тешката судбина на холивудската актерка: Мајка и го убила татко и, до 11 години немала заби, а сега синот го одгледува како ќерка

Igor

Пинк за борбата со короната од која е заразен и нејзиниот син: Никогаш во животот не сум плачела повеќе!

Еспресо

Домашните се повкусни: Направете си вкусни наполитанки (РЕЦЕПТ)

Еспресо