Викендот е пред вас, доста со сексот набрзина! Зачинете го со овие 3 работи!

Доста со сексот набрзина. Истражувањата покажуваат дека галењето после секс е неопходно со причина. Паровите кои се галат после сексуален однос се многу позадоволни од својот сексуален живот за разлика од оние кои после секс сами прават нешто друго.

Всушност, галењето после секс многу повеќе влијае на односот отколку самиот секс. Истражување спроведено на 670 испитаници, според кое научниците заклучиле дека луѓето кои после водење љубов останале во кревет заедно уште 15 минути и се галеле биле многу позадоволни од оние што имале само предигра и секс. Затоа, врз основа на ова истражување, ви препорачуваме:

1. Останете во кревет уште 15 минути. Наместо после секс да одите под туш или да продолжите со чистење на куќата, галете се со партнерот уште 15 минути. Така ќе бидете многу позадоволни од вашиот сексуален живот.

2. Изразете ги своите чувства. Не морате да си кажувате колку многу умирате од љубов, но после секс разговарајте за чувствата и убаво е да му кажете на партнерот дека го сакате. Секој сака да го чуе тоа, особено после секс.

3. Останете поврзани. Не само емоционално, туку и физички. Допирајте се со рацете, играјте со нејзината коса, галете го по грбот… Нема да верувате колку посреќни, поисполнети и позадоволни од сексуалниот живот ќе бидете.

Слични објави

Маријан Стојаноски го прослави својот роденден со мала забава (ФОТО)

Васко Спасоски

„Сека, Мирослав, Бајага и Жељко се ЧЕТНИЦИ! Не ги пуштајте во Хрватска!“

Igor

Зоран Заев во „Еден на Еден“: Да го пополниме местото што Британија го ослободи во ЕУ! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Запознајте го актерот од Тетово кој има светска слава, но и часовник од 145 илјади евра!

Igor

Ќерката на Деми Мур со емотивна порака за периодот кога не разговарале

Еспресо

Девојката на Игор Карачиќ слави во Стокхолм: Македонката Душица објави селфи за финале! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

тринаесет − два =

Слични објави

Бритни Спирс им возврати на луѓето кои ја исмејуваа за фотографиите што ги објавува! (ФОТО)

Еспресо

Хороскопски знаци кои НЕ ЗНААТ што е тоа НЕРВОЗА!

Igor

Анастасија Ражнатовиќ во фустан кој сигурно нема да го заборавите: Деколте за најсмелите вљубенички во модата (ФОТО)

Igor

Фолк пејачката Ани Малинкова: Планински туризам ми е избор за ова лето

Еспресо

Ти веќе не си мое дете: Анабела јавно се откажа од ќерката Луна! (ФОТО)

Еспресо

Рита Ора, Џеј Ло, Бела Хадид… Црвениот тепих го заменија со Инстаграм, но со помалку облека на себе (ФОТО)

Слободен печат