Вие добро го познавате: Данијела Мартиновиќ му откри на Жаре со кого се бакнала за првпат (ВИДЕО)

Во весело издание какво што од неа се очекува, Данијела Мартиновиќ ќе ја гледаме во Еден на Еден кај Жаре, во недела, на Канал 5 од 18.30.

– Сите ме знаат како весела и зборлеста, и поради тоа не ме сфаќаат сериозно“, му рече хрватската поп-ѕвезда на Жаре и затоа се обиде да се претстави во едно поинкаво светло.

Зборуваше за нејзините две авторски книги, за скокот со падобран, за тоа колку била срамежлива како дете и темпераментна како тинејџерка, за својата сегашна љубов Петар Грашо, и за својата прва љубов.

Фото: Промо

– Се срамев да одам до трафика само затоа што продавачот беше маж“, откри Данијела и раскажа за својот прв бакнеж, и тоа со Бајага. Но, не вистинскиот Бајага.

– Тогаш Бајага беше тотално ултра популарен. Имаше еден тип кој го викаа Бајага, беше ист Бајага, ама ист! Висок онака, згоден, убав. Јас ѝ велам на пријателката, ќе морам да си го фатам него! И јас си го фатив и се бакнав со Бајага“, му рече Данијела на Жаре.

За публиката во студио, таа испеа три нејзини песни во живо со Гуру Харе бенд, како генерална проба за скопскот концерт на 14 февруари.

Во линкот подолу, погледнете една од приказните на Данијела:

Слични објави

Милица Павловиќ со новото жешко видео ги остави мажите без сон (ФОТО)

Еспресо

Атрактивната сестра на Рита Ора

Igor

Ќе се изнасмеете: Погледнете како актерот Андрија Милошевиќ пречекува гости – ги вади од памет! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Совршенство од вкусови во 5 чекори: Торта од бела чоколада и јагоди без печење! (РЕЦЕПТ)

Igor

Лежерно а толку моќно – Кралицата Летиција уште еднаш им одржа модна лекција на сите! (ФОТО)

Еспресо

„Да видите што ѝ прави ковид-19 на вашата коса“: Алисија Милано ги покажа последиците од короната

Еспресо

Остави Коментар

дваесет + единаесет =

Слични објави

Ирена Спировска: Не е важно каде чекаш Нова година, туку со кого

jasmina.kantardzieva

Охрид во јуни – оаза за инспирација (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Само со ЕДНА ЧАША од ОВОЈ пијалак ќе ги решите проблемите со несоницата

Igor

Погледот на малиот Арчи ги разнежни сите! (ФОТО)

Слободен Печат

Вељко сподели радосни вести – Пристигна нов член во семејството Ражњатовиќ! Се огласи и Цеца! (ФОТО)

Еспресо

3 хороскопски знаци на кои месец мај им носи среќа: Ќе им се случат многу убави работи!

Еспресо