Вежби за природно зголемување на градите

Градите освен со вградување силикони и со „волшебни“ препарати, можете да ги зголемите и со проверени вежби кои освен атрактивен изглед ќе ви подарат и подобро држење на телото и општо здравје на организмот. Физичките вежби ќе го зголемат обемот на градите во целост, ќе им дадат тонус и импресивен изглед.

Пред да почнете да ги правите вежбите, загрејте ги мускулите и истегнете се. Овие вежби треба да ги правите 2-3 пати неделно, бидејќи тоа е идеално за градите. Никогаш не вежбајте два дена по ред бидејќи на мускулите им треба време за опоравување.

Вежба број 1
Една од поефикасните вежби за зголемување на обемот на градите се сметаат склековите. Дланките треба да бидат поставени малку пошироко од ширината на рамениците, стапалата составени или благо раздвоени. Правете три серии по 15-20 повторувања. Во прво време, додека мускулите не се зајакнат, правете ја оваа веќжба на колена, во умерено темпо.

Вежба број 2

Другата ефикасна вежба за зголемување на градите во домашни услови е вежбата склекови покрај ѕид. Се изведува лесно и едноставно. Ставете ги рацете на ѕид и правете склекови. Се прават три серии по 10 повторувања. Вежбите се прават многу бавно.

Вежба број 3

Најефикасна вежба за зголемување на градите е следнава. Легнете на подот или на топка (ако сакате да ги подигнете градите) и дигајте тегови. Три серии по 8-10 повторувања. Вежбата се прави во умерено темпо.

Слични објави

Кралицата со нова шлаканица за Хари и Меган – Еве што им забрани!

Еспресо

Роди дете, се разведе од Кајмакоски и стана „бомба“ во вистинска смисла на зборот (ФОТО)

Igor

Рецепт на денот: Овошен мус со чоколадо

Igor

Па, дали е ова можно? Нема да си верувате на ушите и очите! Слушнете каква песна и спот ни доаѓаат од Струмица (ВИДЕО)

Igor

Ким Кардашијан откри зошто спие со шминка

Слободен печат

Пејачката Северина изгледа неодоливо во тексас јакна! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

пет − три =

Слични објави

Цревата и се испреплеткале: Актуелната учесничка на „Ѕвездите на Гранд“ ИТНО оперирана!

Igor

САРА ЏО ВО СВЕТСКИ ФАЗОН! Од глава до пети во чекор со најновите трендови

Igor

Има се, може се: Пејачката Туна ужива на Маврициус и виси на јаже (ВИДЕО)

Igor

Како Кејт Мидлтон стана миленичка на кралското семејство?

Васко Спасоски

НЕ МОЖЕТЕ ПРОТИВ НИВ: Ова се НАЈТВРДОГЛАВИТЕ хороскопски знаци

Igor

Силвестер Сталоне се откажа од подмладувањето и направи драстична промена! (ВИДЕО)

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarian