Вежби кои ќе го променат вашето тело засекогаш (ВИДЕО)

Следете ги советите на познатата Трејси Андерсон која ќе ви помогне вашето тело да изгледа како некоe на холивудските ѕвезди.

Оваа позната инструкторка по фитнес и креатор на „Anderson Method“, го обликувала телото на многу ѕвезди – Мадона, Гвинет Палтроу, Џенифер Лопез, Шакира и многу други…

– Не им верувајте на краткотрајните решенија, бидејќи ги нема. Се што можете да постигнете со тие инстант диети е да го збуните метаболизмот, а за штетните ефекти да не зборувам, најдоброто што можете да го направите за вашето тело и складна фигура се вежбите. Затоа изберете програма која најмногу ви одговара, како мојата, на која долго работев – вели Трејси.

Таа вели дека најважно од се е тоа да ви стане стил на живот, а набрзо ќе ја воочите разликата, кога за една година ќе се чувствувате и ќе изгледате како сосема друга личност, додава таа.

Погледнете ги овие петнаесет-минутни вежби на Трејси Андерсон, тие сигурно ќе ве инспирираат да го доведете телото во форма…

Слични објави

Видео хороскоп 23 јули 2019, вторник

Igor

Бурниот живот на Вознијацки: Се сликаше гола за магазин, а Роналдо ја „ќари“ со скап автомобил (ФОТО)

Еспресо

Мишел Обама сподели фотографија од нејзината матура! (ФОТО)

Еспресо

Наташа Беквалац како што не сте ја виделе досега: Кафена коса и наочари за гледање! (ФОТО)

Еспресо

Новак Ѓоковиќ специјален гостин на Санремо: Наместо рекет фати микрофон во раце и отпеа хит на Ерос Рамацоти! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Еве како Никол Кидман ја негува својата кожа – Таа се колне во една состојка!

Еспресо

Остави Коментар

два × пет =

Слични објави

КЕВИН СПЕЈСИ ВО БЕЛГРАД! Вечераше со фамилијата Ѓоковиќ

Igor

Овошна торта без печење! Под итно да ја подготвите за вашите најблиски! (ФОТО)

Igor

Српската пејачка Рада Манојловиќ депортирана од Швајцарија – ова е причината! (ФОТО)

Igor

Ја носат и Анџелина Џоли и Џенифер Лопез: Фризура која ја затегнува кожата на лицето и за миг подмладува (ФОТО)

Слободен печат

Се препорачува: Ова треба да го направите 3 минути по туширањето

Igor

Дневен хороскоп за 26 септември: Вагите ќе се сретнат со некоја личност која многу им значела во минатотот

Igor