УТРИНСКИ РУТИНИ: Како хороскопските знаци го започнуваат денот?

Секој од нас си има своја утринска рутина, без која не можат да го започнат денот.

Прочитајте која би била совршената рутина за вас, според хороскопскиот знак.

ОВЕН

Овните се променливи, еден ден се будат насмеани, а веќе следниот може да бидат намуртени. Најдобро би било да се будите веднаш по алармот, истуширајте се, па појадувајте и задржете го овој ред.

БИК

Биковите не сакаат да брзаат, бидејќи сакаат да го почнат денот мирно. Направете си кафе, пијте го во тишина, а потоа дозволете си долго туширање.

БЛИЗНАЦИ

Близнаците се будат веднаш и нив не им треба некоја особена рутина за да го започнат денот. Всушност, би сакале да можат да разговараат со некого, било да е пријател или член на семејството.

РАК

На Раковите им е важно да се организирани и да имаат рутина. Но, во исто време се и доста нервозни, па најдобро е дел од подготовките да ги завршат и претходниот ден.

ЛАВ

Лавовите сакаат креативност, па ништо чудно што уште на будење сакаат да напишат нешто, да нацртаат или да разговараат со некого, или пак да прочитаат неколку страници од омилената книга.

ДЕВИЦА

Тие се организирани во текот на целиот ден, а тоа секако важи и за утрото. Ништо чудно да прават листа на обврски претходниот ден пред да заминат на спиење.

ВАГА

На Вагите, како што и кажува самиот знак, најважен им е балансот. Него го применуваат и во бањата и во пиењето кафе, но и во секојдневието, што и да треба да направат.

СКОРПИЈА

Скорпиите ценат рутини и навики и подобро функционираат кога имаат план, а уште подобро ако некој друг го направи за нив и им се придружи во активностите.

СТРЕЛЕЦ

Стрелците сакаат мирни и релаксирани утра, било да е тоа кафе со семејството, појадок или галење со саканата личност. Потоа веќе се подготвени за животот надвор од дома.

ЈАРЕЦ

Кога се сигурни дека нештата се на свое место, Јарците можат да го започнат денот. Па така, тие најпрво го местат креветот, се тушираат и се подготвуваат за дневните активности.

ВОДОЛИЈА

Се будат веднаш по алармот и подготвени се за нови освојувања. Рутините не им се важни, но не можат да поднесат да бидат дома со часови по будењето.

РИБИ

Тие се спротивни од Водолиите. Некогаш и се будат цел час порано отколку што би требало за да можат да погледаат телевизија, да пијат кафе или да се „заглават“ во бањата.

Слични објави

„Прада“ веќе нема да има попусти на старите колекции

Igor

Нејзиниот одлично обликуван задник ги излудува сите мажи ширум светот! (ФОТО)

Еспресо

Антониа Гиговска сакаше да се пофали со новата розова коса, но во преден план е нешто сосема друго! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кијану Ривс првпат во јавноста со девојка: Дали верувате дека Александра е помлада од него?

Igor

Младата пејачка Лина Пејовска од „плавуша“ стана … (ФОТО/ВИДЕО)

Васко Спасоски

Жолта – боја на пролетта и стилот

Igor

Остави Коментар

два + 6 =

Слични објави

Наоми Кемпбел сама и гола во подземна железница во Њујорк (ФОТО)

Еспресо

Порно актерка вети: Ќе спијам со оној што ќе открие вакцина против коронавирусот! (ФОТО)

Еспресо

Денес би го славела 62-от роденден – Јелена на гробот кај мајка ѝ однесе џиновско срце со бел ангел (ФОТО)

Еспресо

Хороскоп за четврток 12 декември – Овните ќе бидат во конфликт со желбите и можностите, Лавовите ќе имаат проблем со финансиите

Слободен печат

Познат српски пејач остана без покрив над глава: Сопругата го избркала зашто му ја дознала љубовницата (ФОТО)

Igor

Видео хороскоп за 8 јули 2019, понеделник

Igor