Вежби за совршено обликувани стомачни мускули (ВИДЕО)

Во последниов период сте држеле диета или пак сте намалиле некој килограм, а сепак вашиот виснат стомак не исчезнал, овие вежби ќе ви помогнат да го надминете тој проблем.

Сакате да ги намалите масните наслаги околу стомакот, кои ви предизвикуваат непријатно чувство и едноставно вашата најголема желба е да ги елиминирате.

Внимавајте на исхраната и избегнувајте ги намирниците кои предизвикуваат надуеност и гасови, а користете ги оние кои ја спречуваат надуеноста. Притоа консумирајте и намирници кои содржат голема количина на влакна и внесувајте поголеми количини на течности.

Основната вежба за стомачните мускули ќе ви овозможи да го затегнете стомакот, но таа е насочена само кон одредена група на мускули. Затоа следете го видеото и активирајте ги сите групи на мускули на стомакот.

Дадете го максимумот од себе! Среќно!

Слични објави

Актерот од „Сопранови“ пронајден мртов, покрај него имало и бел прав (ВИДЕО)

Igor

Направете го сами најдоброто и најевтиното средство за чистење стакло (ВИДЕО)

Igor

Дали масажата со лажица ги отстранува брчките од лицето?

Igor

Сите го обожаваа, заработуваше по 350 илјади долари за епизода, но поради верата се откажа од актерството (ФОТО)

Igor

Се туширате со врела вода? Откако ќе го прочитате ова веднаш ќе престанете!

Igor

Меган повторно се одлучи на потег кој дополнително ќе ја разбесни кралицата

Слободен печат

Остави Коментар

13 + четиринаесет =

Слични објави

Како црногорската принцеза станала кралица на Италија: Љубовниот живот на Јелена Савојска

Еспресо

Детали во домот за пролетна свежина

Igor

Ви останале вишок сварени тестенини? Еве како да ги искористите…(ВИДЕО)

Igor

Обојте ги тмурните денови: Тренд кој оваа есен ќе ја направи весела! (ФОТО)

Igor

Најлуксузниот хамбургер пристигна: Доколку сакате да го пробате, потребни ви се само 1600 долари (ФОТО)

Igor

Банана пунџа: Најдобрата и наједноставна фризура кога косата ви е валкана, идеална и за на работа! (ВИДЕО)

Igor