ВАКА ТРЕБА ДА ИЗГЛЕДА ИДЕАЛНАТА ЖЕНСКА ФИГУРА: Многумина нема да се сложат, но НАУЧНИЦИТЕ ГО КАЖАА СВОЕТО (ФОТО)

Излезе дека фигурата кон која повеќето жени се насочуваат и за неа мечтаат, односно витката линија, не е воопшто идеална.

Запознајте се, оваа прекрасна девојка се вика Кели Брук (Kelly Brook), таа е модел, актерка и…. сопственичка на идеална фигура. Да така е, според истражувањето на Универзитетот во Тексас, токму оваа девојка има совршено тело.

При истражувањата се земени во предвид парамети како што се висината, тежината, должината на косата, обликот на лицето и други особини.

View this post on Instagram

Holibobs 🌾

A post shared by Kelly Brook 🎧👄🎤 (@iamkb) on

Научниците јасно заклучија: Оваа девојка навистина има природен изглед и е совршена во секој поглед.

Ви предложуваме да фрлите поглед на сликите од оваа прекрасна девојка и да одговорите на прашањето: Дали и вие се сложувате со мислењето на научниците?

Слични објави

Како да се справите со отекувањето на нозете

Igor

Прекрасната Ешли Грем повторно ја воодушеви јавноста! (ФОТО)

Еспресо

Сличноста е неверојатна: Принцезата Шарлот и внуката на принцезата Дајана како близначки

Теодора Циклевска

Совршен есенски пилинг на лице од костени

Igor

Пластичните хирурзи кои имаат свое реално шоу!

Igor

Моден погодок: Изберете облека, обувки и аксесоари во пастелни бои (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

4 × оне =

Слични објави

Со овие мали трикови вашата гардероба секогаш ќе биде свежа и миризлива

Еспресо

ЈА ЧИСТИТЕ ЛИ ПРЕСАТА ЗА КОСА? Ако не го правите тоа, се изложувате на ОВИЕ опасности

Igor

ЛЕТНАТА НЕГА на лицето е многу важна – не заборавајте ја

Igor

Како да користите помалку сол во исхраната?

Igor

Како да ги исчистите рацете од бојата за велигденските јајца?

Igor

СЛЕДЕТЕ ВНИМАТЕЛНО: Овие промени на кожата се симптоми на СЕРИОЗНИ ЗАБОЛУВАЊА

Igor