Се што ви е потребно за совршени локни е пеглата за коса (ВИДЕО)

Локни? Доколку толку многу сакате локни ви нудиме одличен трик како најбрзо и најубаво да ги направите.

Доколку имате права коса и немате време да отидете на фризер, а сакате да имате локни како оние од салоните за убавина, наједноставниот и најбрз начин да ја добиете оваа посакувана фризура е користењето на пеглата за коса.

Оваа метода за стилизирање на косата е се поопуларна меѓу девојките, а саканата фризура ќе ја добиете за помалку од 15 минути.

Најдобро е да имате пегла со керамички греачи, бидејќи таа најмалку ја оштетува косата.

Погледнете го видеото со детални упатства…

Слични објави

Испијте го ова пред спиење и кажете ѝ збогум на депресијата

Igor

Како да ги сварите јајцата за Велигден без да испукаат?

Igor

Направете си купка од јаболков оцет за вашите стапала и уживајте во благодетите од неа

Igor

Што сè треба да знаете за кератинскиот третман на косата?

Igor

Поранешната мис бара развод од полицаецот што го уби Џорџ Флојд

Еспресо

Елена Марковска: Со три состојки до темелна нега на лице

Слободен печат

Остави Коментар

3 × оне =

Слични објави

Не нанесувајте шминка со валкани четки

Igor

Вашето тело мириса непријатно? Овој напиток ќе ви помогне да го решите тоа!

Igor

Не ја фрлајте! За што сè може да се користи кората од банана

Igor

ЛАДЕН СЕНДВИЧ: Десерт кој мора да го пробате

Igor

Колку често треба да ја перете постелнината?

Igor

Модни додатоци кои вашите летни комбинации ќе ги направат уште подобри (ФОТО)

Igor