Сакате вашата коса брзо да порасне? Направете го сами овој шампон! (РЕЦЕПТ)

Понудата на шампони за побрз раст на вашата коса е голема, но постои и рецепт кој нема да ве чини толку многу, а е еден од најефикасните и е доста популарен и меѓу оние кои се борат со косопаст.

Потребни состојки:

– 750 милилитри шампон од коприва

– шишенце маслени АД капки

– 100 милилитри пантенол

– 50 милилитри рицинусово масло

– 30 милилитри капки од коприва (може да се најдат во аптека)

Подготовка:

Користете шише од шампон од еден литар (може да преточите од пакувањето од шампонот од коприва од еден литар и да го дополните пакувањето). Додадете ги сите наведени состојки.

Користете го на секое миење на вашата коса и задолжително протресете пред употреба.

Резултатите се видливи по 20-30 дена од почетокот на користењето.

Доколку имате сува коса изоставете го пантенолот или ставете помалку (30-50 милилитри).

Слични објави

Кутрата Меган Маркл: Ѝ се случи мала незгода, а јавноста како едвај да чекаше (ФОТО)

Слободен печат

Наши миленици: ЛУНА

Еспресо

ВНИМАВАЈТЕ: Полово преносливите болести не се пренесуваат само преку сексуални односи

Igor

30 трикови кои на секоја жена ќе и го променат животот (ВИДЕО)

Igor

Жирито во шок: Топ 10 најдобри аудиции во светот (ВИДЕО)

Igor

Спасете се од првутот со природен шеќерен пилинг

Igor

Остави Коментар

тринаесет − три =

Слични објави

Јелена Ѓоковиќ: Проблемите со забите влијаат на проблемите со забременувањето

Еспресо

Познатиот комичар жестоко го искритикува Зукерберг!

Igor

Како да го спасите домот од пајаци?

Igor

ДИЕТАТА НА МАРКО КОН – Ослабел 36 килограми „За појадок СВИНСКИ ВРАТ, за ручек СВИНСКИ ВРАТ, а за вечера… Погодете? Да, СВИНСКИ ВРАТ!“

Слободен печат

Џорџина Родригез: Како продавачката со месечна плата од едвај 300 евра стана гламурозна инфлуенсерка (ФОТО)

Igor

Пилинг кој ефикасно го елиминира целулитот – Пробајте го веднаш!

Igor