ПРОБЛЕМ СО МАСНА КОЖА: Ова е најдобриот начин за нега и хидратација

На секој тип кожа му е потребна соодветна нега, за да може да се заштити од надворешните влијанија и штетните УВ-зрачења.

Сепак, ако имате ваков тип кожа знаете дека негата може да биде доста комплицирана, бидејќи одредени производи може да ја влошат целосно ситуацијата.

Масната кожа бара редовно чистење на лицето и најмалку еднаш неделно пилинг. Исто така, шминката мора да ја отстранувате темелно, но и ограничено да го изложувате лицето на сонце.

Наутро и навечер е задолжително користењето тоник, за да може да се отстранат сите насобрани нечистотии и маснотии. Што се однесува на хидратацијата, користете креми на база на вода, кои содржат и глицерин.

Овој начин на нега применувајте го преку целата година, бидејќи е соодветен за вашиот тип кожа.

Слични објави

Бруна Лима е модел кој со своите фотографии поставува стандарди во фитнес индустријата! (ФОТО)

Еспресо

МАКЕДОНСКА ЕСТРАДА: На која најдобро ѝ стои бикинито? (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Фустан кој ги брише годините: Луси Лу (50) заблеска како никогаш досега (ФОТО)

Igor

Исаура од „Преспав“ ги урива стереотипите вкоренети во нашето општество

Еспресо

ПМС. Приказна за лицемерието и предавството

jasmina.kantardzieva

Ослабете 2 килограми за само 1 ден – Еве како…

Igor

Остави Коментар

12 − шест =

Слични објави

Овој фотограф ја има најубавата работа: Ги слика најжешките Македонки (ФОТО)

Igor

Голи сандали: Ова е најголемиот моден тренд за ова лето! (ФОТО)

Igor

Манекенката Бојана Нушкова ги почести обожавателите на Инстаграм со топлес-фотографија (ФОТО)

Igor

Како најлесно да ја исчистите вашата микробранова со помош на лимон?

Igor

Џорџо Армани има големо срце: Донираше 1.4 милиони долари, но погледнете што направи дополнително во борбата против коронавирусот!

Васко Спасоски

Како да се ослободите од брчките на вратот и градите? (ВИДЕО)

Igor