Ова е единствената фризура која ѝ прилега апсолутно на секоја жена

Кога станува збор за типот на фризурата, а не за должината на косата, една фризура ги победила сите други. Стручњаците тврдат дека таа е единствената која им прилега на сите жени.

Станува збор за „залижаната“ коса.

Текстурата на косата е виновна за тоа дали некоја фризура ќе ви стои или не, но кај залижаната коса го нема тој проблем. Препаратите лесно ќе ја скротат и ќе ѝ ја дадат потребната форма без оглед дали имате густа или ретка коса.

Кај оваа фризура е добро што може да се прилагоди на различни прилики, па може да изгледа фенси и луксузно, но и урбано и опуштено.

Можете да си ја направите и сами, а ќе ви биде потребно само добар восок и лак за коса.

Косата наместете ја на страната на која сакате и ставете ѝ восок за коса. Потоа земете тенки шноли и поставете ги така што ќе го држат делот од косата кој сакате да биде залижан.

Не заборавајте го последниот чекор – напрскајте ја косата со лак, тоа ќе ѝ даде дополнителна цврстина и долготрјност.

Слични објави

Mind detox: Време е за одмор од токсичните пријатели

Еспресо

10 мудри мисли на Џоан Колинс: Се што треба да биде една совршена жена, нешто за што јас решив дека не сакам и никогаш нема да бидам!

Еспресо

НАПРАВЕТЕ САМИ: Домашно антицелулитно масло (РЕЦЕПТ)

Igor

Мали тајни на големите готвачи

Igor

Убавината им е на прво место: Мажите од ова племе се шминкаат по три часа за да ги заведат жените (ФОТО)

Igor

Бела чорба на МАКЕДОНСКИ начин

Igor

Остави Коментар

петнаесет + осум =

Слични објави

10 ИНТЕРЕСНИ ФАКТИ за подобрување на вашето здравје! (ВИДЕО)

Igor

Маја Талевска Печников, инструктор по пилатес: Што да јадеме пред и после тренинг?

Слободен печат

Кога излезе од автомобилот сите се свртеа кон неа: Таа е преубава, а нејзината модна креација остава без здив! (ФОТО)

Еспресо

Фитнес модел чија фигура и изглед нема да остават никого рамнодушен (ФОТО)

Еспресо

Овие 6 работи покажуваат дека партнерот можеби ве изневерува

Igor

Напиток кој ослободува од надуеност

Igor