Одличен домашен третман за испукани пети (РЕЦЕПТ)

Џабе ви се лаковите за нокти и модерните сандали, ако вашите пети изгледаат како кора од дрво. Затоа ви предложуваме одличен третман кој ќе го реши овој ваш проблем.

Доколку немате пари за да си дозволите педикир, овој домашен третман од млеко и сода бикарбона исто така може да ви помогне.

Загрејте до 4 чаши млеко (од 2 до 4 е доволно во зависност од тоа колкав е проблемот, а и која големина е стапалото). Натопете ги нозете и опуштете се петнаесетина минути. Потоа додадете сода бикарбона и истријте ги добро петите.

Содата ќе делува како пилинг и ќе ги отстрани мртвите клетки. Потоа измијте ги стапалата и намачкајте ги со крема. Третманот применувајте го два пати неделно.

Слични објави

Самохрана мајка му испратила порака на Ештон Качер, а неговиот потег ги шокирал сите (ФОТО)

Igor

Совршено тело и „плочки“ на стомак: Касандра денес има 46 години и изгледа како „авион“ (ФОТО)

Igor

Лоши навики кои неизбежно водат кон пожар во домот

Igor

Сочни колачи со банани (ВИДЕО)

Igor

Едноставен трик за подобар изглед на трепките

Igor

Повеќето жени не се подготвени: Симптоми што укажуваат на почеток на менопаузата

Еспресо

Остави Коментар

1 × два =

Слични објави

Како црногорската принцеза станала кралица на Италија: Љубовниот живот на Јелена Савојска

Еспресо

Домашен чај од јасмин

Igor

Како да избегнете „топење“ на вашата шминка од жештината

Igor

Јана Стојановска: Улогата на мајка ми е најинтересна улога со која сум се сретнала

Еспресо

Останете сингл се додека не најдете партнер кој ќе ги прави овие 8 работи за вас!

Igor

Ева Лонгорија во МОДЕЛ НА ПАНТОЛОНИ кои ќе ја одбележат есенската и зимската сезона (ФОТО)

Igor