Нов застражувачко бизарен тренд: Влакна од носот! Ставаат дури и маскара на нив (ФОТО+ВИДЕО)

Заборавете на чупање и скратување на влакната од носот, без оглед дали сте маж или жена…

Супервлакнестиот нос е нов тренд на разубавување, поради кој луѓето ставаат вештачки трепавици во своите ноздрви.

Корисниците на Инстаграм започнаа да се играат со влакната кои излегуваат од носот, а тогаш тој се прошири и на каналите на шминкерите. Набрзо настана и хаштагот #nosehairextensions.

Некои девојки своите влакна од ноздрвите дури ги нагласуваат со маскара.

Што мислите за ова? Дали овие девојки ви се убави или ова е само уште еден бизарен тренд?

Слични објави

Виснатите гради се нејзинот заштитен знак: Прво ги мразела, а сега и носат пари! Секаде е без градник и сите гледаат во нив (ФОТО)

Igor

Изборот на БОЈА НА КАРМИН за вас зборува повеќе отколку што претпоставувате

Igor

Вака ќе изгледа кралското семејство на стари години (ФОТО)

Igor

Левата рака на Мирка „тежи“ милион швајцарски франци (ФОТО)

Еспресо

МЕЛАНИЈА ТРАМП ја откри тајната за својот изглед: 4 правила кои никогаш не ги прекршила

Igor

Активниот јаглен – универзален детоксин

Igor

Остави Коментар

1 × три =

Слични објави

КОНТУРИ, ДОЦРТУВАЊЕ ВЕЃИ… Одвикнете се од овие популарни шминкерски навики

Igor

Испијте ја оваа мешавина 20 минути по оброкот и ќе согорите половина од калориите

Igor

5-минутни вежби за совршено обликуван задник (ВИДЕО)

Igor

10 знаци дека сте лош родител

Igor

Инфлуенсерите и туристите „полудеа“ по скалите од филмот „Џокер“!

Igor

Девојки, ова е за вас: Еве како да се облекувате есенва (ФОТО)

Igor