Неверојатни трансформации кои ја покажуваат моќта на шминката (ФОТО)

Моќта на шминката не е нешто ново, но трансформациите се понекогаш толку драстични што е тешко да се препознае личноста пред и после шминкањето.

Погледнете ги овие неверојатни трансформации.

View this post on Instagram

Доброе утро ❤️❤️❤️ прекрасный мир 🙌🏻 спасибо за возможность просыпаться дома… за то, что есть чем питаться и что надеть 🙏🏻 за возможность ездить на любимую работу и создавать красоту 😍😍😍 разве недостаточно поводов для счастья ?))) делюсь с вами ещё одним преображением 🙌🏻 данный макияж был демонстрацией перед студентами🙌🏻 сложная карандашная техника макияжа глаз "cut crease " ( " выделенная/ подчёркнутая складка века"). Очень красивый и яркий макияж , который отдаёт восточными нотками 😍😍😍😍😍 Как вам?) модель изменилась ?))🤗🙏🏻🙈 ______________________ Good morning❤❤❤🙌🏻 beautiful world🙌🏻 thank you for an opportunity to wake up at home… for that we have what to eat and what to wear, for an opportunity to go to my favorite job and create beauty😍😍😍is not enough for happiness?))) I'm sharing with you one more transformation🙌🏻 this make-up was demonstrated in front of the students🙌🏻 complicated pencil eyes make-up technique "cut crease" ("marked/accentuated eyelid's fold"). This is a very beautiful and bright make-up which is even a bit eastern, right? 😍😍😍😍😍 what do you think?) did the model change?))🤗🙏🏻🙈

A post shared by Goar Avetisyan (@goar_avetisyan) on

View this post on Instagram

🚨BIG NEWS! 🚨 I’m so excited to announce my next Masterclass, which will be in DUBAI! 🎉 The class will be on September 8th, 2018. I’m keeping the class super intimate, so tickets are limited! Email us at paintedbyspencer@gmail.com for more information and to purchase tickets! See you in DUBAI 👨🏻‍🎨 – FOUNDATION: Faux Filter Foundation by @hudabeauty #hudabeauty X LASHES: "Paris" Lashes by @lillylashes #lillylashes and @sephora #sephora X CONCEAL: "4 Light" Concealer Kit by @kkwbeauty #kkwbeauty X LIPS: "Creme Lipstick" with "Super Nude" Gloss, both by @kkwbeauty X EYES: "Soft Glam" Eyeshadow Palette and "Jet" Eyeliner, both by @anastasiabeverlyhills #anastasiabeverlyhills X CONTOUR: Contour Stick by @smashboxcosmetics #smashbox X BROWS: "Dark Brown" Dipbrow by @anastasiabeverlyhills #anastasiabrows X GLOW: "Original" Illuminating Drops & "Original" Prep-Set-Glow Spray, both by @iconic.london #iconicbae X PRIME: Lid Lock Eyeshadow Primer by @covergirl #covergirl X BRONZE: Hoola Bronzer by @benefitcosmetics #benefitcosmetics X SKIN: Ultra Facial Mouisturizer by @kiehls #kiehls

A post shared by SPENCER (@paintedbyspencer) on

View this post on Instagram

3.17.19

A post shared by SPENCER (@paintedbyspencer) on

Слични објави

Бијонсе со шлиц до колковите и длабоко деколте ја надмина конкуренцијата! (ФОТО)

Еспресо

Најдобрите мисли на Ошо ќе ве поттикнат на промени: Не знам за поголема храброст од она кога морам да си погледнам во самиот себе

Еспресо

Само две состојки ги сочинуваат НАЈЗДРАВИТЕ БОМБИЦИ НА СВЕТОТ: Рецепт за ГРЧКИ ПОЈАДОК стар преку 6000 ГОДИНИ!

Igor

Модно промашување на Сара Џесика Паркер: Никого не остави рамнодушен, но НЕ во позитивен контекст

Igor

Останете сингл се додека не најдете партнер кој ќе ги прави овие 8 работи за вас!

Igor

Дру Баримор ја откри болната вистина за борбата со килограмите! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

7 − 6 =

Слични објави

Сè за убавина: Колку троши МЕЛАНИЈА ТРАМП за облека (ФОТО)

Igor

Ако готвите сѐ со маслиново масло, не му правите услуга на здравјето

Еспресо

Торта која ги буди сите сетила: Раскошен десерт со јагоди во кој секој ќе ужива!

Igor

Апсолутен хит ова лето: Овој модел на фустан и одговара на секоја фигура! (ФОТО)

Igor

Пријанка Чопра со деколте до папок ги остави сите занемени! (ФОТО)

Еспресо

Најважниот производ за нега на кожата

Igor