НА ШМИНКАЊЕ СО ЗОКА – втор дел

Мејкап артистката Зорица Николова, уметник по образование, но и по сензибилитет, креира осум различни изгледи кај девојки и жени на различна возраст.

Суштината на шминкањето е да го истакне она што е убаво, да ги прикрие неправилностите и притоа да се погоди дозата за да не изгледа вулгарно.

Зока е вистински мајстор на својот занает и со леснотија успева да го извлече најдоброто од секоја жена, без разлика на возраста и бојата на кожата. Она што е најважно, дамите по шминкањето да не изгледаат како да носат маска, и понатаму личат на себе. Во втората епизода имаме модел со темна боја на кожата. Погледнете ја трансформацијата на убавата Паола.

Слични објави

Бруна Лима е модел кој со своите фотографии поставува стандарди во фитнес индустријата! (ФОТО)

Еспресо

СОВЕТИ ЗА УБАВИНА: Кои се најчестите грешки кои ги правиме?

Igor

Пиво и вотка за сјај на косата

Igor

За суви и миризливи пазуви наместо антиперспирант искористете го ова овошје!

Igor

Фризура која одговара на секој облик на лице и е еден од најголемите ТРЕНДОВИ оваа есен (ФОТО)

Igor

На­мач­кај­те тиква на ли­цето

Igor

Остави Коментар

четири × 1 =

Слични објави

5 препарати кои дерматолозите никогаш не би ги ставиле на своето лице

Igor

10 ИНТЕРЕСНИ ФАКТИ за подобрување на вашето здравје! (ВИДЕО)

Igor

Масло од цимет од кое косата ќе ви расте како луда

Igor

Останете подолго млади со овие четири намирници

Igor

Ед­нос­тав­на фор­мула: Oд­редeте ја ва­ша­та иде­ал­на те­жина

Igor

Фризури кои им пркосат на годините (ФОТО)

Igor