НА ШМИНКАЊЕ СО ЗОКА – трет дел

Суштината на шминкањето е да го истакне она што е убаво, да ги прикрие неправилностите и притоа да се погоди дозата за да не изгледа вулгарно.

Зока е вистински мајстор на својот занает и со леснотија успева да го извлече најдоброто од секоја жена, без разлика на возраста и бојата на кожата. Она што е најважно, дамите после шминкањето не изгледаат како да носат маска, и понатаму личат на себе.

Слушнете ги советите на Зорица, украдете некој трик и применете го во вашата секојдневна рутина.

Во третата епизода модел е професорката Соња Ивановска. Погледнете која шминка е најсоодветна кај жените во години.

Слични објави

Се враќаат 90-те! Еве што е повторно ИН кај маникирот

Igor

Необичен метод со обична четка: Ослободете се од целулитот во само неколку потези!

Igor

ЧУДЕСНИТЕ НАНЕ И МЕНТА: Топ 3 причини зошто да ги користите

Igor

Три златни правила за обликување на веѓите!

Igor

Зошто косата постојано ви е сува?

Igor

Сјај за усни како задолжителен дел од пролетната шминка

Igor

Остави Коментар

четири × 5 =

Слични објави

Бела Хадид е најубавата жена на светот и тврди дека не била „под нож“: Старите фотографии кажуваат друго (ФОТО)

Слободен печат

По пастрамајлиите, градот Штип може да се пофали и со Марија – најубавата девојка во овој град! (ФОТО)

Igor

Пло­до­ви во служ­ба на убавината: Одржу­вај­те ја ко­жа­та свежа со по­мош на тиква

Igor

Како на природен начин да ги избелите темните дамки на лактите и колената?

Igor

Заборавете на мрзата: 9 вежби по 30 секунди кои ќе го оформат вашето тело (ВИДЕО)

Igor

ЕМИЛИ РАТАЈКОВСКИ ги возбуди своите фанови (ФОТО)

Igor