НА ШМИНКАЊЕ СО ЗОКА – седми дел

Мејкап артистката Зорица Николова, уметник по образование, но и по сензибилитет, креира осум различни изгледи кај девојки и жени на различна возраст.

Суштината на шминкањето е да го истакне она што е убаво, да ги прикрие неправилностите и притоа да се погоди дозата за да не изгледа вулгарно.

Зока е вистински мајстор на својот занает и со леснотија успева да го извлече најдоброто од секоја жена, без разлика на возраста и бојата на кожата. Она што е најважно, дамите после шминкањето не изгледаат како да носат маска, и понатаму личат на себе.

Слушнете ги советите на Зорица, украдете некој трик и применете го во вашата секојдневна рутина.

Слични објави

Престанете да ги правите овие ГРЕШКИ и СЕКОГАШ ќе имате совршени нокти (ФОТО)

Igor

ДАМИ, ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ: Опасно е да ставате парфем на овој дел од телото!

Igor

Задржете ја оваа смеса во устата само една минута и стопете го забниот каменец

Igor

ХИТ МЕЃУ ЖЕНИТЕ: Домашна крема која ги елиминира брчките за само 7 дена

Igor

Како да ги комбинирате маслата за да имате сјајна коса

Igor

Имате акни на грбот? Проверете дали и вие ја правите оваа грешка

Igor

Остави Коментар

единаесет + седум =

Слични објави

Ритуали за нега СТАРИ СО ВЕКОВИ, кои ги применуваме и денес

Igor

ЧУДЕСНИТЕ НАНЕ И МЕНТА: Топ 3 причини зошто да ги користите

Igor

Што НЕ ТРЕБА да јадете за појадок ако сакате да ослабнете

Igor

За суви и миризливи пазуви наместо антиперспирант искористете го ова овошје!

Igor

Одличен домашен третман за испукани пети (РЕЦЕПТ)

Igor

И ТИЕ НЕ СЕ СОВРШЕНИ: Целулитот на познатите ѕвезди (ФОТО)

Igor