МАСКА ЗА ВОЛУМЕН на косата според рецептот на Кејт Мидлтон

Војвотката од Кембриџ е препознатлива по својата долга, густа и негувана коса која секогаш е полна со волумен.

Многумина би помислиле дека троши многу време и пари за нега, но нејзиниот фризер Даниел Галвин открил дека секојдневната нега на Кејт е всушност многу едноставна и достапна за сите.

Рецептот за маска за детокс на косата тој го споделил со дамите од кралското семејство, но и самиот го подготвува за своите клиентки. Благодарение на оваа маска се чистат сите остатоци од козметички производи за нега на коса, па таа добива природен здрав изглед.

Потребни се:

Една лажичка витамин Ц во прав
Една лажичка јаболков оцет
Една ампула витамин Е
Една лажичка кокосово масло

Се мешаат состојките и во нив се додава еден филџан топла вода. Се нанесува на полуисушена коса, се држи околу 10 минути и потоа се измива, без употреба на шампон.

Слични објави

Трик кој ќе ја спаси вашата пегла од загорените наслаги (ВИДЕО)

Igor

Ова се најчестите причини зошто жените се одљубуваат!

Еспресо

ИЗБЕРЕТЕ ЈА ВИСТИНСКАТА БОЈА: Истакнете ги очите со соодветната сенка за вас

Igor

Направете сами домашна крема која ги брише брчките и мозолчињата како гума (РЕЦЕПТ)

Igor

Сјај во боја за испукани усни – Направете го сами! (ВИДЕО)

Igor

Не постои толку мека перница како мирната и чиста совест: Француски цитати кои погодуваат во самата суштина на животот!

Еспресо

Остави Коментар

два × 5 =

Слични објави

РЕЦЕПТ по кој ПОЛУДЕ СВЕТОТ: Направете одличен ручек за само 5 МИНУТИ! (ВИДЕО)

Igor

Рок на траење на козметичките производи, кога треба да ги фрлите?

Igor

Маска од краставица: Кажете им збогум на брчките

Igor

Светот збудале по новиот трик против комарци – Еве како конечно да се спасите од нив! (ВИДЕО)

Еспресо

Меланија Трамп е модна инспирација: Со овие комбинации го воодушеви светот (ФОТО)

Igor

Трикови за убавина: Како да добиете совршени веѓи? (ВИДЕО)

Igor