Маска од краставица: Кажете им збогум на брчките

Oсвен што краставицата е здрава и вкусна, одлично ја хидрира кожата бидејќи содржи 95 проценти вода.

Познато е дека крукчиња од краставица се ставаат на очите за да ги намалат црвенилото и отокот, но со помош на краставицата можете и да си ја подмладите кожата и да ги намалите брчките.

За таа цел ќе ви биде потребна само една краставица и една лажица мед.

На местото на лицето на кое имате најдлабоки брчки нанесете малку мед, а потоа прекријте го со исечените крукчиња краставица.

Оставете да дејствува околу 10 минути , а потоа измијте го лицето.

Слични објави

Четири грешки поради кои ноктите се уништуваат

Igor

Екатерина е најубавата баба во Европа: Русинката слободното време го минува во теретана и вози велосипед (ФОТО)

Еспресо

Оваа девојка ќе ја претставува Србија на „Мис на Светот“, Македонија и оваа година без своја претставничка? (ФОТО)

Igor

Бидете тренди: Торби кои морате да ги имате (ФОТО)

Igor

Има само 15 години, а веќе го освојува модниот свет: Ќерката на Моника Белучи е вистинска убавица! (ФОТО)

Еспресо

Дали масажата со лажица ги отстранува брчките од лицето?

Igor

Остави Коментар

седумнаесет − 14 =

Слични објави

Татјана Алексиќ: Кој чисти знае како се топат калории

Еспресо

Наши миленици: ЦЕЗАР

Еспресо

Можете без него: Одвикнете се од шеќерот

Igor

ЗА ФИТ ТЕЛО: 4-минутни вежби кои заменуваат еден час вежбање во теретана (ВИДЕО)

Igor

Овие познати дами се бореле да станат мајки, па и открија на јавноста низ што сѐ поминале (ФОТО)

Еспресо

СТЕ ЗНАЕЛЕ ЛИ: Зошто популарните „лубутанки“ имаат црвен ѓон?

Igor