Имате проблем со митесери? Потребни ви се само две состојки и вашиот проблем е решен!

Ако некогаш сте се обиделе да ги извадите митесерите и тоа не ви успеало и притоа сте ја уништиле кожата, не грижете се – направете ја оваа природна маска за лице од само две состојки и ќе го решите проблемот веднаш.

Состојки:

– 1-2 лажици млеко

– 1 лажица желатин во прав

Постапка:

1. Во сад ставете го желатинот во прав

2. Додадете го загреаното млеко, промешајте, а ако смесата е премногу густа додадете уште малку млеко.

3. Кога ќе добиете густа леплива смеса, што побрзо нанесете ја на лицето во средно дебел слој, но не блиску до очите.

4. Почекајте маската да се исуши целосно, односно да започне да ја затега кожата.

5. Маската фатете ја од долниот раб кај брадата и повлечете ја цела се додека целосно не ја одлепите од лицето.

6. Внимателно отстранете ја од целото лице, измијте се и нанесете хидратантна крема.

Совет плус: Маската може да ја нанесувате само на деловите каде што митесерите се присутни.

Слични објави

Не посегнувајте по апчиња за болка, овој зачин е поделотворен од нив

Igor

Зошто имате подочници и кога не сте уморни?

Igor

Бикини кои се радост за машките очи: „Голите бикини“ ќе ги носат сите жени, а ќе се воодушеват и Македонките! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Анонимуси“ тврдат дека принцезата Дaјана е убиена поради мрачни тајни на кралското семејство

Теодора Циклевска

Убавината им е на прво место: Мажите од ова племе се шминкаат по три часа за да ги заведат жените (ФОТО)

Igor

Што НЕ ТРЕБА да јадете за појадок ако сакате да ослабнете

Igor

Остави Коментар

2 × 5 =

Слични објави

Внимателно со боите за јајца: Можат да предизвикаат алергии и други поголеми проблеми

Igor

Три клучни промени за жената која посакува успех

Еспресо

Британка стана првата личност на светот излечена од смртоносна инфекција преку ГМО вирус

Igor

Бремена и гола: Манекенката објави фотографија и им постави прашање на фановите (ФОТО)

Igor

Рамстор Мол ве наградува – во Новата година со нов Ford EcoSport

Igor

Пијалок од само 3 состојки со неверојатна моќ за слабеење

Igor