Имате акни на грбот? Проверете дали и вие ја правите оваа грешка

Акните не се ништо необично на било кој дел од телото, но ако се појават на грбот можат да бидат долгорочен проблем.

За среќа, дерматолозите ја открија најчестата грешка која го предизвикува овој проблем.

Како што наведуваат, неправилниот редослед при бањањето и туширањето може да предизвика акни на грбот.

Поточно, ако прво ја миете косата, па додека имате регенератор на неа го миете телото, и вие ја правите грешката.

Косата треба прво добро да ја измиете и да нанесете регенератор. Потоа да ја соберете со штипка. Потоа темелно измијте го телото. Откако ќе ја исплакнете косата, не заборавајте уште еднаш да нанесете гел.

Средствата за коса кои доаѓаат во допир со кожата може да ви наштетат на порите. Затоа од клучно значење е регенераторот или маската да не остане на кожата на грбот.

Слични објави

Андријана Јаневска: Домот го светнав од подрум до таван

Александра Велинова

Дали и вие вака ја сушите вашата коса? Ви нудиме одличен трик!

Igor

Едноставна техника за фарбање која дава магичен резултат – Пегави шарени јајца (ВИДЕО)

Еспресо

Гучи има нова мејкап линија и кампања: СОВРШЕНСТВОТО Е ДОСАДНО!

Igor

Природен рецепт за брзо потемнување

Igor

Солен пилинг за лице и тело за младешка и негувана кожа (РЕЦЕПТ)

Igor

Остави Коментар

18 − 15 =

Слични објави

За жените во 40-те години! Вакви фризури се идеални за вашата возраст! (ФОТО)

Igor

Кажете ѝ збогум на избледената гардероба: Сите го имаме овој зачин дома, а малкумина го знаат овој трик

Слободен печат

Дознајте што може да ви направи еден алкохолен пијалок дневно

Igor

ИСПРОБАЈТЕ! Овие одлични идеи ќе го променат начинот на кој го јадете ПОМФРИТОТ

Igor

Како најлесно да закрепнете од бронхит?

Igor

Направете сами домашен Нутела сладолед (РЕЦЕПТ)

Igor